Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Kilo vermek için öğle öğününde ne yemeli?

Kilo vermek için öğle öğününde ne yemeli?

Öğle yemeği alının kaloriyi biraz azaltmak kilo vermenize yardımcı olacak.
Eğer ana öğünlerden biri atlanırsa, bir sonraki öğünde çok daha fazla yemek yenecektir. Bu durumda aç olan metabolizma, bunları yağ olarak karında, sırtta, belde ve kalçalarda depolayacaktır. Bu nedenle mutlaka öğle yemeğe yenilmelidir.

Öğle yemeğinde yenilecek salata göbek gibi malzemelerden değil de maruldan yapılacak olursa, krom içeriği daha yüksek olduğu için, ikindi saatlerindeki tatlı isteğini de bastıracaktır.

Öğle yemeğinde mutlaka bir sebze grubu olmalıdır. Bu sebzelerin içinde de minyatür lahana grubu denilen Brüksel lahanalarının bulunması çok önemlidir. Izgara bir et ya da tavuk yenilebilir. Tavuğun bir porsiyonu bir avuç içi kadardır. Brüksel lahanasının yanında iki porsiyon tavuk, son derece dengeli bir öğün olacaktır.

Bağırsaklar hesaba katılmalı

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da sebzelerdir. Bu sebzelerin içinde, bağırsak florası için çok önemli olan ve inülin denilen madde açısından zengin olan yer elmasıdır. Kadınların sağlığı söz konusu olduğunda, bağırsaklar asla unutulmaması gereken bir etmendir. Yer elması öğle yemekleri için alternatif olarak düşünülmelidir. Ama bir günü tasarlarken dikkat edilecek nokta, bir öğünde et grubu yenildiği zaman diğer öğünde sebze grubunun tüketilmesi gerektiğidir. Makarna yemek isteyenlerin bunu öğle yemeklerinde tüketmeleri, karbonhidratı akşama bırakmamak açısından doğru bir tercih olacaktır.
2013-05-20 16:20:00 1033 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup