Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Kepekten bugün kurtulun

Kepekten bugün kurtulun

Saç derimizde yorgunluktan, stresten ve bol nişastalı yiyecekler tüketmekten dolayı kepek oluşabilir.
Kepek problemi, görünüş itibariyle estetik değildir ve sosyal yaşamı olumsuz etkileyebilir. Sizi bu beyaz kâbustan kurtaracak etkili yöntemler.

Aspirin

Kepek probleminize son vermek için aspirini kullanabilirsiniz. 2 adet aspirini toz hâline getirip, saçınızı yıkarken kullandığınız şampuanınıza ekleyebilirsiniz. Şampuanı saçınızda 1-2 dakika beklettikten sonra iyice durulamalısınız. Ardından normal bir şampuanla tekrar saçlarınızı yıkamalısınız.

Kabartma tozu ve karbonat

Saçlarınızı ıslatıp, bir avuç dolusu kabartma tozu ile saç derinizi iyice ovalamalısınız. Ardından saçlarınızı iyice durulamalısınız. Bu işlemi, saçlarınızı her yıkadığınızda yapabilirsiniz; fakat sadece kabartma tozu ya da karbonat kullanmalısınız. Sonrasında saçlarınızı şampuanlamamalısınız. Önceleri saçlar biraz kuruyabilir. Ancak, birkaç hafta sonra saç derisi doğal yağlar üretecek ve saçlar daha yumuşak olacaktır. Saç derisi de pul pul olmaktan kurtulacaktır.

Limon

Kepekler saç derisinin kaşınmasına da neden olur. Kaşıntıdan ve kepekten kurtulmak için çözümü limonda bulabilirsiniz. Sadece saç derinize iki yemek kaşığı limon ile masaj yapıp, sonra suyla durulayabilirsiniz. Bu uygulamayı, kepekler kaybolana kadar her gün yapabilirsiniz.

Tuz

Sofra tuzuyla saçlara masaj yaparak kepeklerden kurtulabilirsiniz. Banyodan önce kuru saça bir miktar tuz serpip masaj yapabilirsiniz. Tuz, kuru ve pul pul olan saç derisini yatıştırır ve şampuan uygulamak için hazır hâle getirir.

Sirke

Kepekten kurtulmanın bir diğer yoluysa sirkedir. Her şampuanlamanın ardından, 2 fincan soğuk suya 2 fincan elma sirkesi ekleyip saçınızı bununla durulayabilirsiniz. Ayrıca, saçınızı şampuanlamadan önce saçınıza doğrudan 3 yemek kaşığı sirke uygulayarak saç derinize masaj yapabilirsiniz. Birkaç dakika bu şekilde bekleyip saçınızı durulayabilirsiniz. Sirke, aynı zamanda saçların daha canlı ve parlak olmasını da sağlayacaktır.
2013-05-27 16:24:00 1205 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup