Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Kepçe Kulaklardan lazerle kurtulun

Kepçe Kulaklardan lazerle kurtulun

Kepçe kulak sorunu gelişen teknolojiyle birlikte farklı teknikler kullanılarak tedavi edilebiliyor.
“Kepçe kulak çoğunlukla genetik kökenli kulak şekil bozukluğudur” tanımlamasında bulunan Estetik Plastik ve REkonstrüktif Cerrahi Umzanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, bugünün teknolojisiyle farklı teknikler kullanılarak kepçe kulak problemlerini çözümlediklerini ifade etti ve ekledi: “Kulaklar, yüz bütününün olmazsa olmaz parçaları ve katkı sağlayan estetik öğeleridir. Kepçe kulak sorunu ise, bu tamamlayıcı unsura gölge düşürür ve çoğu insanda özgüven kaybı oluşturur. İster çocuk yaşlarda olsun, ister ilerlemiş yaşlarda olsun, kepçe kulak problemi yaşayan fakat cerrahi girişimlerden korktuğu için kepçe kulak ameliyatına sıcak bakmayan insanlar var. Lazer teknolojisi ise, büyük oranda bu korkuların önüne geçebilecek avantajlara sahip”.

Kesiler lazerle yapılıyor, acı minimal, sargı yok

“Lazerle kepçe kulak ameliyatlarında en önemli avantaj kanamanın ve acının olmamasıdır. Kesi lazerle yapılır ve bu da morluk, ödem, şişme gibi durumların önüne geçmemize fayda sağlar. Lazerle yapılan kesi izi minimal olarak kulak arkasında kalır ve görülmez. Yine aynı şekilde lazerle kepçe kulak ameliyatında kulak kıkırdağına da lazerle kesi yapılır, eğer fazla gelişmiş kısımlar varsa çıkartılır. Kulak kıkırdağının içine yapılan düzeltmeler sayesinde hastamız kepçe kulak sorunundan hayat boyu kurtulur. Operasyon sonunda sargının olmaması da çok büyük bir avantaj. ” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur lazerle kepçe kulak ameliyatının ayrıntılarını verdi.

Daha çabuk iyileşme ve sosyal hayata dönüş

İnsanların artık aylar süren hatta haftalar süren iyileşme süreçlerine katlanamadıklarını, hayat koşuşturmacası içinde zaten buna da vaktin olmadığını ifade eden Cihantimur ayrıca şunları söyledi: “Lazer teknolojisi hastaya iyileşme döneminde de çok büyük faydalar sağlıyor. Minimal düzeyde seyreden şişme ve morarma ve ayrıca derhal iyileşme dönemine hızlıca girebilme imkanı sağlayan lazerle kepçe kulak ameliyatı, klasik kepçe kulak ameliyatlarının çok daha sağlıklı ve risksiz yapılmasına vesile oluyor. Hastalarımız birkaç gün içinde kulaklarını dış etkenlerden koruyarak ve zaten sargısız da olduğu için sosyal hayatlarına geçiş yapabiliyorlar”.
2016-08-22 10:27:00 922 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup