Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Kendi Hücrenizle Cilt Sorunlarınızdan Kurtulun

Pervin Dinçer

Doğduğumuz zaman nasıl bebeksi bir cilde sahibiz değil mi? Ama zamanla yaş alan cildimiz kırışmaya ve müdahaleye ihtiyaç duyuyor. Aynı şey akne, sivilce ve suçiçeği gibi cilt problemleri için de geçerli. Bu izlerde bizi rahatsız eder ve biz kadınları çareler aramaya iter. Kırışıklıklar, akne, sivilce ve suçiçeği gibi çukurluk şeklinde olan izlerde hatta iyileşmeyen yaralarda uygulanacak bir yöntemin müjdesini vermek isterim. Bu uygulamanın adı Fibrocell.

Fibrocell de ne diyecek olursanız cevabım oldukça basit. Kişinin kendi hücresi kullanılarak gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir.  Bu tedavide doku mühendisliği gerektiren, tedavide kişinin kulak arkasından alınan kendi hücrelerinin kullanıldığı yöntemdir.  Kulak arkası güneşin zararlı etkisinden uzak kaldığı için tedavide gerek duyulan hücreler kulak arkasındaki deriden alınır.

Kök hücre tedavisiyle Fibrocell uygulamasında kulak arkasından deri biopsisi sonrasında üretilen fibroblast hücrelerinin dokuya enjeksiyonundan itibaren kollajen sentezi başlıyor.  Enjekte edilen kültüre fibroblast hücreleri dokuda yenilenmesi gereken bölgelerde yenilenme işlemini başlatıyorlar.

Peki, uygulama nasıl yapılır?

Gelelim uygulamanın ayrıntılarına. Doku biopsisi alınarak fibroblast hücreleri çoğaltıldıktan sonra elde edilen hücreden zengin solüsyon kollajen üretiminin uyarılacağı bölgelere enjekte edilir.Uygulama 3 hafta ara ile 3 seans olarak yapılır.

En sık uygulama alanları kaş ortası, göz kenarı, kazayağı bölgesi, burun-dudak hattı ve dudaklardır. Bu uygulamanın kalıcılığının hastaya bağlı olduğunu vurgulamak isterim. İlk enjeksiyondan hemen sonra etkinin gözle görüldüğü hastaların mevcut olmasına karşın asıl etkiler 2. enjeksiyondan sonra görülmeye başlar. Etki dereceli olarak 12 aya kadar artarak devam eder.İyileşme ve etki uzun sürelidir ve araştırmalar sonucu 4-5 yıl arasında değişir.

Uygulamanın uygulanmasında cildin elastikiyet kaybının hissedilmeye başlandığı 30-40 yaşlar arası en ideal dönemdir. İleri yaşlarda etki sağlanmasına karşın etki süresi daha kısadır. Genç yaşlardaki kollajen ve cildin nem kapasitesinin oluşturduğu sıkı ve parlak cilt görünümünün yaşla azaldığı kabul edildiğinde fibrocell uygulaması ile cildin kaybettiğini yine kendi hücreleri aracılığıyla yerine koymanın yaratacağı etki açıktır.

Güzelliğinize…
 
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup