Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Kas yapayım derken kalbinizden olmayın !

Kas yapayım derken kalbinizden olmayın !

Prof. Dr. Akdemir, kas yapıcı ilaçların kalpte aşırı büyümeye neden olduğunu söyledi.




Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir, vücut geliştirmek için kullanılan ilaçların kalpte aşırı büyümeye neden olduğunu belirterek, Bu durum, bir süre sonra kaçınılmaz şekilde kalp krizi ve yetmezliğine sebep olur dedi. 

Akdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vücut geliştirici ilaçlar konusunda dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Bornova ilçesinde spor sırasında fenalaşan Çağlar Çam\'ın (29) kas yapıcı ilaçlar nedeniyle hayatını kaybettiğini anımsatan Akdemir, vücut geliştirme ve sporun doğal yollarla anlam taşıdığını, kontrolsüz ilaç kullanımının acı sonuçlar verebileceğini vurguladı.

Akdemir, bilinçsizce kullanılan sentetik türevli hormon ilaçlarının kalbin fonksiyonunu bozduğuna dikkati çekerek, Bu ilaçlar, kalpte aşırı büyümeye neden oluyor. Büyüme, sadece kas adalesinde olmaz. Yine aort damarlarda hasarlar olur. Bu durum, bir süre sonra kaçınılmaz şekilde kalp krizi ve yetmezliğine sebep olur diye konuştu. 

İlaçların hipertansiyona neden olduğuna işaret eden Akdemir, Bu tansiyon, kalıcı olabilir. O yüzden herkese doğal yollardan vücut geliştirme ve spor yapmalarını tavsiye ediyoruz şeklinde konuştu. 








2014-07-06 19:34:00 555 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup