Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Kaş kaldırma estetiğinde bunlara dikkat !

Kaş kaldırma estetiğinde bunlara dikkat !

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, kaş kaldırma estetiğiyle ilgili görüşlerini paylaşıyor.
Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, kaş kaldırma ameliyatlarında yüzün genel yapısı kadar, yaşın da önemli olduğunu söylüyor.

Yüz ifademizin önemli bir parçası olan gözler, yüz ile orantılı kaşlar ile anlam kazanıyor. Yılların yüzümüzde bıraktığı yorgunluk izleri, ilerleyen yaşla birlikte kaşlarımızda da kendini gösteriyor.Kaşlardaki orantısızlık ve şekil bozukluğu gibi estetik kusurlar, günümüzde kaş kaldırma estetiğiyle kolayca giderilebiliyor. Göz ve burun ile anatomik açıdan uyum içinde olması gereken kaşlar, kişilerin psikolojileri ve öz güvenlerinde önemli ölçüde söz sahibi olmasıyla dikkat çekiyor.

Kaş kaldırma estetiği nedir?

Düşük, yüzde yorgun bir görünüme neden olan kaşlar kişilerin günlük hayatlarındaki öz güvenlerini olumsuz yönde etkileyebiliyor. Yüz gençleştirme ameliyatlarında kaş kaldırma estetiğinin önemli bir yer tutuyor. Kaşlarda görülen sarkma ve düşüklük gibi estetik kusurlar, kişinin yüz hatlarına özel olarak uygulanan kaş kaldırma estetiğiyle giderilebilmektedir. Cerrahi operasyonla askı, endoskopik kaş kaldırma ve Botoks yöntemleri kullanılarak, kaş kaldırma estetiği yapılmaktadır. Kaş kaldırma estetik operasyonlarında kaşların yüze orantısı doğru tespit edilmeli, kişinin yüz anatomik özelliklerine göre ölçü alınmalıdır. Kaş kaldırma ameliyatlarında yüzün genel yapısı kadar, yaş da önemli bir kriterdir. Bu kriterler dikkate alınarak, operasyon uzman ve deneyimli kişilerce yapılmalıdır.Kaş kaldırma estetiği orta yaşlı kişilere yapılabileceği gibi, genç yaştaki kişilere de yapılabilmektedir.

Kaş kaldırma estetiğinde kaşlar ne kadar kaldırılır?

Kaş kaldırma estetiğinde kaşların ne kadar kaldırılacağına karar vermeden önce, muayene sırasında kişinin bu operasyonla ilgili beklentileri dinlenir. Kişinin beklentilerini öğrenen uzman, kişinin yüz anatomik özelliklerini inceleyerek beklentinin ne ölçüde yapılabilir olduğuna bakar. Bu aşamadan sonra, yüzün şekline en uygun ve yüzün diğer organlarıyla uyumlu kaş şekli üzerinde çalışmaya başlanır. Kaş kaldırma estetiğinde kaşlar abartılı şekilde kaldırılmamalı, yumuşak geçişlere imkan veren ve doğala en yakın görünüm elde edilmeye çalışılmalıdır.
2013-11-12 01:44:00 1007 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup