Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Kanserde erken tanı hayat kurtarıyor

Kanserde erken tanı hayat kurtarıyor

Onkoloji Uzmanı Dr. Hatice Doruk, kanserde erken teşhisin çok önemli olduğunu vurguladı.
Acıbadem Bursa Hastanesi ve Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı işbirliği ile 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası nedeniyle Kanserde Erken Tanı Hayat Kurtarır’’ konulu söyleşi düzenlendi. BUSKİ Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Acıbadem Hastanesi doktorlarından Onkoloji Hekimi Dr. Hatice Doruk konuşmacı olarak katıldı.

Buski personeline yönelik olarak düzenlenen sağlık seminerinde, kanser ilgili bilgiler veren Onkoloji Uzmanı Dr. Hatice Doruk, kanserde erken teşhisin çok önemli olduğunu ve herkesin her yıl kontrollerini yaptırmaları gerektiğini söyledi.

Kanserin vücutta oluşan hücrelerin kontrolsüz ve anormal şekilde çoğalmaları sonucunda ortaya çıkan bir hastalık olduğunu belirten Doruk, kanserden korunma ve kanser tedavilerindeki yenilikler, kanser ve beslenme konularına da değindi.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 175 bin kişiye kanser teşhisi konulduğunu belirten Doruk, “Hayatın her alanında var olan kanserojen maddeler, insanları ister istemez korkutuyor ve tedbirli yaşamaya yöneltiyor. Ancak unutulmamalıdır ki kanser, erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilen bir hastalıktır.” diye konuştu.

Doruk, kanserde erken tanının önemine işaret ederek, bunun tek başına yeterli olmadığını, tedavide izlenecek doğru stratejinin de en az erken tanı kadar hayati değer taşıdığını sözlerine ekledi.
2014-09-12 18:47:00 605 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup