Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Kadınlar Sevgililer Günü'nden hoşlanmıyor

Kadınlar Sevgililer Günü'nden hoşlanmıyor

3 milyonu aşkın kişiye Sevgililer Günü ile ilgili sorular yöneltildi ve..
Bilimsel araştırmalara dayanan İdeal Çift Metodu ve Kişilik Analiz Testi ile ön plana çıkan ciddi ilişki sitesi eÇift.com, 3 milyonu aşkın üyesine Sevgiler Günü ile ilgili sorular yöneltti. eÇift.com tarafından yöneltilen "Sevgililer Günü'nü ne için kutlarsınız?" sorusuna yaş aralığı 18-45 olan bin 922 kişi ve "Sevgililer Günü'nde hediye almak sizin için önemli mi?" sorusuna ise yine yaş aralığı 18-45 olan bin 840 kişi yanıt verdi.

Erkeklerin yüzde 52'sinin Sevgililer Günü'nü "Zorla" değil bu güne önem verdikleri için kutlamayı tercih ettiğini gösteren anketin sonuçlarına göre, erkeklerin yüzde 12'si Sevgililer Günü'nden hoşlanmadığını ve asla kutlamadığını belirtirken, kadınlar ise yüzde 26'lık bir oranda bu soruya olumsuz yanıt vererek şaşırttı.

Erkeklerin yüzde 25'inin Sevgililer Günü'nden hiç hoşlanmadığı ve bunu belirtmese de yalnızca sevgilisinin hatırı için kutladığını dile getirdiği ankette; erkeklerin yüzde 11'i bu güne sevgililerin hatırı için katlandığını ancak bunu her fırsatta dile getirdiğini belirtti. Ancak kesinlikle kutlamayanların oranı ise yalnızca yüzde 12'de kaldı.

HEDİYE ERKEK İÇİN DE ÖNEMLİ

Çoğunlukla kadınlara hediye alınan bir gün olarak algılanan Sevgililer Günü'nde hediye almanın erkekler için de önemli olduğunun ortaya çıktığı eÇift.com anketinde; erkeklerin yüzde 42'si Sevgililer Günü'nde hatırlanmak ve küçük de olsa hediye almak istediğini söyledi. Kadınlarda bu oran çok az bir farkla yüzde 46 olurken, kadınların yalnızca yüzde 6'sı hediyesiz bir Sevgililer Günü düşünemediğini söyledi.

Kadın ve erkeklerin birbirine benzer yanıtlar verdiğinin gözlemlendiği ankette "Sevgilim yanımda olsun yeter" diyen erkeklerin oranı yüzde 38, kadınların oranı ise yüzde 35 oldu.

Sevgililer Günü'nün herhangi bir günden farklı olmadığı düşünen erkeklerin oranı yüzde 12 olurken kadınlarda bu oran yine küçük bir farkla yüzde 13 olarak belirlendi
2013-02-08 15:07:00 1239 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup