Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Kadınlar mı, yoksa erkekler mi daha dikkatsiz?

Kadınlar mı, yoksa erkekler mi daha dikkatsiz?

Kadınlar erkeklere göre yüzde 70 oranında daha dikkatsiz çıktı.
2013 yılı verilerinde erkeklerin cep telefonu ve elektronik eşya kullanımında kadın kullanıcılara kıyasla daha çok hasar bildiriminde bulunduğunu belirten Cepkask Firması, 2014 itibariyle ve 2015 yılı başındaki hasar bildirim verilerine göre ise kadınların; kullanıcı hatalarından oluşan düşme, çarpma, kırılma, sıvı teması, gibi hasarlarda yüzde 70 oranın daha dikkatsiz olduğunu hasar bildirim verilerine göre açıkladı ve dikkatsizlik konusunda kadınların erkeklerin önüne geçtiğini belirtti.

Türkiye’de ilk kez; cep telefonlarına ve elektronik cihazlara garanti kapsamı dışında kalan kullanıcı hatalarına karşı hizmet paketi sunan Cepkask A.Ş, tespit ettikleri hasar bildirim verilerine göre geçtiğimiz yıllara oranla kadınların erkeklere göre yüzde 70 daha dikkatsiz olduğunu açıkladı.

Cep Telefonu Kullanıcıları Yılda Bir Kez Servise Gidiyor

Kullanıcıların bir yıl içinde mutlaka bir servis noktasına başvuruda bulunduklarını belirten Cepkask Genel Müdürü Tayfun Gülgeç,yaptıkları araştırmalarda özellikle cep telefonlarının bir yıl içinde kullanım hatası sebebiyle hasarlanma oranının %70’ın üzerinde olduğunu söyledi.

Tayfun Gülgeç; “Yüksek fiyatlı ve hassas cihazların kullanıcı hatası sonucu oluşan problemlerinde oldukça yüksek onarım maliyetleri çıkıyor. Cihazı alırken verilen garanti belgesi, kullanıcı hatalarını kapsamıyor ve onarım faturası kullanıcıya yansıyor. Dokunmatik ekranlı cihazlarda sadece bir ekranın değişmesi bile 450 ile 800 TL arasında değişiyor. Aynı şekilde çalınan cep telefonunun kalan taksitleri ödenmeye devam ederken, yeni bir telefon alınması bütçeyi oldukça zorluyor. Oysa Cepkask sahipleri güvence altında oldukları için, yeni cep telefonlarını kesintisiz olarak kullanmaya devam ediyor” dedi.

Erkekler Daha Sık Cep Telefonu Değiştiriyor

Erkeklerin daha sık cep telefonu değiştirdiğini, kadınların ise cep telefonlarını uzun süreli kullandıklarını bu sebeple hasar bildirim sahiplerinin daha çok kadınlar olduğunu belirten Tayfun Gülgeç, “Bu yılki hasar verileri, yüzde 70 oranında kadınların dikkatsiz olduğunu gösterdi. Erkekler yüzde 30 oranında hasar bildiriminde bulundu. Hasar verilerine baktığımız zaman kadınların cep telefonlarını daha çok düşürüp kırdığını görüyoruz. Erkekler cihazı daha sık değiştiriyor. Kadınlar ise daha tutumlu diyebiliriz. Uzun süreli kullandıkları telefonlarını onarıp kullanmaya devam ediyorlar” şeklinde konuştu.
2015-03-23 14:48:00 332 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup