Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Kadınlar eş seçerken nelere dikkat ediyor?

Kadınlar eş seçerken nelere dikkat ediyor?

Kadınlar kendilerine eş seçerken bunları önünde bulunduruyor...
Yapılan bir araştırma, bir ülkedeki sağlık sisteminin durumunun, o ülkedeki kadınların çekici erkek algısı üzerinde etkili olduğunu gösterdi.

Uzmanlar, Dünya Sağlık Örgütünün ölüm oranları baz alınarak, beyaz ırktan, heteroseksüel kadınlar üzerinde yapılan araştırmanın, güzellikte kültürün belirleyici olduğu yönündeki inanışı yıktığına dikkati çekti.

Kadınlar, kendilerine eş seçerken iki farklı şeyi göz önünde bulunduruyor. Bir tarafta kendilerine çok sağlıklı çocuk verecek, gerçekten çekici, yüksek genetik niteliklere sahip eş; diğer tarafta yatırım yapabilecekleri, yani çocuklarına iyi bir baba olacak eş. Gerçekten çekici olan erkekler, genelde kendileri için hangi strateji uygunsa onu seçebiliyor. Bu erkekler, çoğunlukla kısa dönemli ilişkileri tercih ediyor. Yumuşak hatlı erkekler ise daha iyi bir aile babası olma eğilimde.

Araştırmada sağlık sorunlarının en yüksek olduğu ülke olan Meksika’dan gelen deneklerin, kendilerine gösterilen fotoğraflar arasından yüzde 54 oranında hatları sertleştirilmiş erkekleri; dünyada sağlık sorunlarının en az olduğu İsveç’ten gelen kadınlarınsa % 32 oranında sert hatlı erkekleri tercih ettiğini belirten uzmanlar, araştırmanın yapıldığı Birleşik Krallık’ta ise kadınların % 43 oranında sert hatlı erkekleri seçtiğini kaydetti.
2014-01-02 06:53:00 1782 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup