Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Kadınlar bu dönemde flörte daha eğilimli !

Kadınlar bu dönemde flörte daha eğilimli !

Kadınlar yumurtlama döneminde flörte daha eğilimli oluyorlar.
Yumurtlama döneminde olan ve olmayan kadınların katıldığı araştırmada bilim adamları, ilk testte, kadınlara bir miktar para verdi ve bunu başka bir kadınla paylaşmasını istedi. Yumurtlama döneminde olmayan kadınlar paranın yarısını diğer kadına verirken, yumurtlama dönemindekiler paranın büyük kısmını kendine sakladı.

İkinci testte kadınlara A ve B olmak üzere 2 seçenek sunuldu. A seçeneği, kadınların 25 bin ve başka bir kadının 40 bin dolarlık arabaya, B seçeneği ise diğer kadının sadece 12 bin dolarlık arabaya sahip olmasıydı. Yumurtlama dönemindekiler daha “yüksek sosyal statüyü” gösteren B seçeneğine yöneldi.

KADIN KADINA KARŞI CİMRİ ERKEĞE CÖMERT

İlk testi erkeklerin katılımıyla tekrarlayan bilim adamları, yumurtlama döneminde olmayan kadınların erkekle parasının ortalama yüzde 45\'ini, diğer kadınların ise yüzde 60\'ını paylaştığını gördü. Bilim adamları yumurtlama haftasında kadınların başka bir kadına karşı daha cimri ancak erkeğe daha cömert olduğunu belirtti.

BU DÖNEMDE FLÖRTE DAHA YATKIN

Araştırmaya imza atanlardan Profesör Kristina Durante, bu dönemde kadınların bilinçsiz olarak flörte daha eğilimli olabileceğini de vurguladı. Araştırmanın sonuçları “Journal of Marketing Research” dergisinde yayımlandı.

Hürriyet
2014-03-13 22:00:00 1775 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup