Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

İstanbul Gelişim Üniversitesi'nden Ermenek’e anlamlı destek

İstanbul Gelişim Üniversitesi'nden Ermenek’e anlamlı destek

İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileri, Ermenek’e destek kermesi düzenledi.
İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileri geçtiğimiz günlerde Karaman’ın Ermenek ilçesindeki maden ocağında yaşanan su baskınında mahsur kalan madenci yakınlarına destek olmak amacıyla bir kermes düzenledi.  

İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı tarafından düzenlenen Ermenek’e Destek Kermesi’nde, Üniversite yönetimi ve öğrenciler bir araya geldiler.

Tüm gelirinin Ermenek’teki maden ocağında yaşanan su baskınında mahsur kalan madencilerin yakınlarına bağışlandığı kermeste öğrenciler kendi yaptıkları yemek ve kıyafetleri satışa sundu. Zaman zaman duygusal anların da yaşandığı kermeste en dikkat çeken görüntü ise üniversitesi öğrencisi Hazal Kepenek’in çocukluğunda babasının hediye ettiği ve onun için çok büyük manevi değeri olan küpeyi satışa çıkarması idi.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdülkadir Gayretli, “ Ermenek’te yaşanan talihsiz olayda mağdur olan madenci yakınlarına öğrencilerimizin karınca kararınca vermeye çalıştıkları destek onların yüksek maneviyatının en önemli göstergesidir. ‘’Ermenekte’ki acılı ailelerimizin yanındayız.’’

Kermes sonunda bir açıklama yapan İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdülkadir Gayretli, “ Ermenek’te yaşanan talihsiz olayda mağdur olan madenci yakınlarına öğrencilerimizin karınca kararınca vermeye çalıştıkları destek onların yüksek maneviyatının en önemli göstergesidir. Ermenekte’ki acılı ailelerimizin yanındayız. Başta ben ve eşim Şule Gayretli olmak üzere Gelişim Eğitim Kültür Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfı olarak, Ermenek İlçesi\'nde maden ocağı faciasında mahsur kalan 28 yaşındaki Hüseyin Gültekin\'in, olay günü doğan oğlu Hüseyin Arda’nın okul çağına kadar olacak masraflarının bir kısmını karşılma kararı almış bulunuyoruz” dedi.

Üniversite Yönetimi ile öğrencilerin  soru ve görüşlerini paylaşma fırsatı buldukları bir de söyleşinin düzenlendiği  Kermes sonrasında İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileri Ermenek’e  gitti.
2014-11-10 23:50:00 507 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup