Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

İş stresi aşkın önüne geçemiyor

İş stresi aşkın önüne geçemiyor

Yapılan ankete göre birçok kişi mesaide bile sevgilisini düşünüyor.




Türkiye’de milyonlarca kişi, uzayan mesai saatlerinden, trafikten ve stresten dolayı sevdikleri kişilere yeterince vakit ayıramamaktan şikayetçi. 14 yılda yüzbinlerce çifti buluşturan Türkiye’nin ilk ve en büyük ilişki sitesi Siberalem.com, internette düzenlediği ankette, üyelerine ve takipçilerine iş hayatı ve aşk arasında nasıl bir denge kurduklarını sordu. Sonuçlar, tüm engellere rağmen birçok kişinin hayatındaki en önemli şeyin aşk olduğunu gösteriyor. Ankete katılanların yüzde 90’ı mesai saatlerinden fırsat bulduklarında sevgililerini aradıklarını söylüyor.

Yoğun ve stresli iş hayatı, kimi zaman özel hayatımızı da ele geçiriyor. Özellikle büyük şehirlerde milyonlarca kişi, uzayan mesai saatlerinden, trafikten ve stresten dolayı sevdikleri kişilere yeterince vakit ayıramamaktan şikayetçi. Verilere göre, tüm engellere rağmen birçok kişinin hayatındaki en önemli şey aşk.

Çoğunluk işyerinde sevgilisini arıyor

Düzenlenen ankette, üye ve takipçilere iş hayatı ve aşk arasında nasıl bir denge kurduklarını soruldu. Sonuçlar, iş ve şehir hayatının zorluklarına ve kariyer endişesine rağmen birçok kişinin sevgilisiyle zaman geçirmek için her anı değerlendirdiğini ortaya koydu. Siberalem’in “İş hayatınızın sevgilinizle/eşinizle ilişkinizin önüne geçmemesi için, onu mesai süresi içinde ne sıklıkta ararsınız” sorusuna yanıt verenlerin yüzde 45’i, “Her saat başı ararım, o benim için her şeyden önemli” dedi.

Ankete katılanların yüzde 29’u, iş yerinde ne kadar yoğun olursa olsun sevgililerini günde en az bir defa aradıklarını ve onun sesini mutlaka duymak istediklerini söylerken, yüzde 16’sı ise mesai saatleri içinde haftada birkaç defa sevgililerini aradıklarını ve çalışma temposunun ancak buna izin verdiğini belirtti. İş yerinde sevgililerini hiç aramayan ve “İş her şeyden önemli” diyenlerin oranı ise yüzde 10’da kaldı. 

Siberalem üyelerinin büyük bölümü, tatilleri ve özel günleri mutlaka sevdikleri kişiyle geçirmeyi tercih ederken, kadınların yüzde 78’i erkeklerin de yüzde 67’si aşkın hayatlarındaki en önemli şey olduğunu söylüyor.








2015-01-21 04:10:00 1798 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup