Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

İş arayan kadınların sayısı arttı

İş arayan kadınların sayısı arttı

Eylül ayı işgücü istatistiklerini değerlendiren Gökhan Duyarlar, istihdam oranının aynı seviyede kalmasına dikkat çekti.
TÜİK tarafından açıklanan 2016 Eylül ayı işgücü istatistiklerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Eleman.net CEO’su Gökhan Duyarlar, işsizlik oranındaki 1 puanlık artışa karşın istihdam oranının yüzde 46,8 ile aynı seviyede kaldığına dikkat çekti. Söz konusu artıştaki en büyük etkenin işgücüne katılım olduğunu söyleyen Duyarlar, ekonomideki yavaşlama ve özellikle sanayi sektöründeki istihdamda yaşanan düşüş nedeni ile istihdam oranının istenilen seviyelerde gerçekleşmediğini ifade ederek şöyle konuştu:

“İşgücüne katılımda son iki aylık verilere baktığımızda, erkeklerde bir değişiklik olmadığını, kadınlarda ise artış söz konusu olduğunu görüyoruz. Eleman.net’te iş arayan kadınların sayısında da son 1 yılda yüzde 20’lik bir artış var. 2016 yılında kadın iş arayanların en çok başvuru yaptığı sektörler ise sırasıyla Eğitim, Perakende, Gıda, Hizmet ve Tekstil olarak gerçekleşti. Bu sıralama, 2015 yılında Eğitim, Bilgisayar/BT/İnternet, Tekstil, Gıda ve Perakende şeklindeydi.”
2016-12-15 20:43:00 1533 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup