Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

İnce bir bel için yapmanız gerekenler

İnce bir bel için yapmanız gerekenler

İncecik bir bele sahip olmayı hangi kadın istemez ki...
Karın ve bel bölgenizdeki yağlardan kurtulmanız için evde yapabileceğiniz birbirinden basit 4 hareketi antrenör Fatih Dilaver sizler için anlattı.

İşte o hareketler...

1-Alt karın kasları için
Sırt üstü yatıp, ellerinizi belinizi zorlamaması için poponuzun altına koyduğunuzda bele binen yükü azaltmış olacaksınız bu pozisyonda iken bacaklarınızı yerden kesip makas şeklinde kaldırabilir, dizleri karna çekip uzatabilir ve iki bacağı hiç bükmeden yukarı aşağı kaldırabilirsiniz. Bu hareketler alt karın dediğimiz göbek kısmınızdaki yağlanmalar için sürekli yapıldıkları takdirde etkili olacaktır.

2-Belin arka kısmı için
Belin arka kısmını çalıştırmak için bu kez yüz üstü yatmanız gerekecek. Ters mekik denilen bir hareket var bu hareketle gövdenin üst kısmını geriye doğru kaldırarak çalışabilirsiniz. Tamamen arka grubu devreye sokan bu hareket popoyu da sıkılaştırıyor. Daha ileri seviyesinde; üst beden ve ayakları aynı anda havaya kaldırarak yapabilirsiniz.

3-Yan karın kasları için
Aynı şekilde yan uzanmalısınız. Gövdenin üst kısmını kaldırarak esneme hareketi yapılabilir. Bu hareketi bacakla da destekleyebilirsiniz. Bacaklarınızı ve gövdenizi ters yöne doğru esneterek (yan taraflarınızı sıkıştıracak şekilde) yaparsanız daha etkili olacaktır.

4-Side band
Yan kasları çalıştırmak için iki elinize dumbell ya da su şişesi alıp yanlara esneme yaparak yan karın kaslarınızı çalıştırmış olursunuz.
2013-09-13 16:46:00 2425 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup