Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

İlişkide ideal yaş farkı kaç olmalı?

İlişkide ideal yaş farkı kaç olmalı?

Türk uzmanlar, yaş aralığını 5 ila 10 arasında veriyor
Kadın ve erkek ilişikisi için en ideal yaş farkı bilimsel olarak belirlendi. Araştırmacılar, erkeklerin kadınlardan 4 yıl 4 aylık yaş farkı ile büyük olmasının ilişkiyi güçlendirdiğini kanıtladı. İngiltere'de erkek ve kadın arasındaki ideal yaş aralığını bulmak için 2000 kadına anket uygulandı. Araştırma sonunda iyi bir ilişkiyi sürdürebilmek için ideal yaş aralığının 52 aya denk geldiği belirlendi. Ayrıca ankete katılan kadınların sadece yüzde 1'i, partnerinin kendinden küçük olmasını istediğini belirtti. Verilere göre kadının erkekten büyük olması ilişkide ciddi sorunlar yaşanmasına yol açabiliyor.

ERKEKLER HIZLI DAVRANIYOR
Amerika'nın ünlü partner bulma sitelerinden Harmoni de, kadınların ve erkeklerin aşklarını nasıl ilan ettiklerini araştırdı. Verilere göre erkekler, aşklarını ilan etmek için 134 gün bekliyor. Aşkı ilan etmede erkekler kadınlara göre daha hızlı davranıyor. İnsanların yüzde 77'si partnerine "seni seviyorum" dediği ilk anı hatırlıyor. Yapılan çalışmada erkeklerin ilişkinin ilk aylarında kızın ailesiyle tanıştığı, kızlarınsa sadece yüzde 25'inin bunu yaptığı belirlendi. Ayrıca erkeklerin yüzde 39'u gerçek aşkın bir hafta sonrasında gerçekleştiğine inanıyor. Katılımcıların üçte biri ilişkinin ilk yılında partneriyle birlikte yaşamaya başladığını belirtti.

YAŞ FARKI AVANTAJDIR
Dr. Tuncay Özgünen (Çukurova Üniv. Fizyoloji Bilim Dalı): Erkekte cinsel hayat ömür boyu sürebilir. Dolayısıyla erkekler için kendinden küçük kadınla birlikte olması avantajdır. Kadın menopoza girince, eşinin kendisinden 10 yaş büyük olması avantajıdır.

EN FAZLA 6 AMA 10 DA OLABİLİR
Dr. Meliha Karayay (Hattat Hastanesi Psikolog): Kadının büyük olması iyi olmaz. 5-6 yaş aralık idealdir. İlişkinin devamlılığına baktığımız zaman kadınların erkeklerin olgun olmasını istediklerini biliyorum. Kadınların kendini ifade etmesi de erkeklere göre bir adım daha önde. Bence erkek en fazla 6 yaş büyük olmalı. Kendinden büyük bir erkeğe hayranlık duyan bir kadın için ise bu fark en fazla 10 olabilir. Eğitimi ne olursa olsun, erkekler zaman zaman ifade güçlüğü yaşıyorlar.

ERKEK BÜYÜK OLMALIDIR
Dr. Cem Keçe (CİSED Genel Başkanı): Yaş olarak erkeğin büyük olması, iki taraf için de tercih edilen durumdur. Kadın, erkeğin güçlü, karizmatik, olgun, sahiplenici olmasını ister. Bunun için erkeğin daha büyük olması gerekir. Bu nedenle 5 yıl en ideal olarak gördüğümüz yaş aralığıdır. Minimum fark ise 4 yaş olmalıdır. En ideali ise 5 - 10 yaş arasıdır. Çünkü bunları genç ve tecrübesiz bir erkeğin vermesi düşük bir ihtimaldir.
2013-05-06 19:03:00 10714 Paylaş
Yorumlar

Toplam 1 yorum eklendi.

  • Eda 18/09/2013 07:58

    Ben birini tanidim ve ciddi anlamda ciddi bir iliski düsünyoruz ama yası farkı oldu icin çok düşünüyorum ve aramızdaki yas farkı 18 yıll var Sizce siz ne diyorsunz bu duruma

Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup