Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

IEFT Fuarlarına öğrenciler akın etti

IEFT Fuarlarına öğrenciler akın etti

26.cısı düzenlenen IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı’na İzmirli ve İstanbullu öğrenciler akın etti.
5 Kasım’da İzmir’de başlayan IEFT Fuarları, 8-9-10-11 Kasım tarihleri boyunca İstanbul’da devam ediyor. 26. IEFT Fuarları (International Education Fairs of Turkey) ‘na bu yıl da binlerce öğrenci akın etti.  ABD ve İngiltere başta olmak üzere Kanada, Rusya, İtalya, İsveç, İsviçre ve Avustralya gibi çeşitli ülkelerden 200’e yakın üniversite ve kolejin katıldığı fuarda yurtdışı eğitim olanakları ve fırsatları tanıtılıyor.

Her yıl yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği IEFT Fuarları’na gelen ziyaretçiler, üniversite hazırlık, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, üniversite transfer, dil okulları, yaz okulları, sertifika-diploma programları, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında kurum temsilcilerinden bilgi alıp ülkelerin eğitim ortamları konusunda merak ettikleri soruları yöneltiyor.

“Yurtdışına Giden Öğrenci Sayısı Yıllık 100 Bin’i Geçti”

Yurtdışında eğitime artan ilgiyi değerlendiren IEFT Genel Koordinatörü Deniz Akar şunları söyledi:

“Üniversite sayısı ve kontenjanlardaki artışa rağmen Türk öğrenciler eğitimlerini yurtdışında sürdürmeyi tercih ediyor. Yurtdışına gönderdiğimiz öğrenci sayısı bakımından dünyada 13. sırada bulunuyoruz. Bu kapsamda Türkiye olarak yurtdışında eğitime yıllık 2 milyar dolar harcıyoruz. Dolayısıyla bu potansiyel dünyadaki okulların iştahını kabartıyor”

Türkiye’deki lisans ve lisans üstü eğitimler başarılı Türk öğrencilerine yeterli gelmiyor mu sorusuna cevap veren Akar, son yıllarda Türk öğrencilerin yurtdışındaki eğitim olanaklarına daha fazla ilgi duyduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Türkiye’den her yıl yurtdışına giden öğrenci sayısı 100 bini geçti. ABD ve İngiltere başta olmak üzere çok sayıda ülkeye öğrenci gönderiyoruz ve göndermeye devam edeceğiz. Bu yıl 200’e yakın eğitim kurumu IEFT Fuarları’na katıldı. Öğrenciler bu kurumlarla iletişime geçerek merak ettikleri soruları yöneltiyor. Ayrıca fuarda yurtdışı eğitim imkânları ve fırsatlar anlatılıyor. Türkiye’ye gelen okullar ilgiden oldukça memnun”

Akar, IEFT fuarlarının İstanbul’dan sonra Bursa’da devam edeceğini sözlerine ekledi.
2014-11-10 23:58:00 519 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup