Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

İç Mimari ve Dekorasyonda Mutfak Önerileri

İç Mimar Meral Akçay

Merhaba sevgili Leyditürk okuyucuları;

Hepinizin ramazan ayını kutluyorum. Bu haftaki konumuz mutfaklar. Mutfaklarımızı nasıl güzelleştirebiliriz bunlara değinelim istiyorum. Mutfaklar evlerimizin en önemli alanlarıdır. Zamanımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz mutfaklarımızı daha keyifli hale getirmek için birçok şey yapabiliriz. Önemli olan ihtiyaçlarımızı karşılarken, zaman geçirirken sıkılmayacağımız ya da keyif alacağımız bölümler oluşturmaktır.

Mutfaklarda depolama önemli bir ayrıntıdır. Pişirme bölümleri ve yıkama bölümleri birbiriyle bağlantılı şekilde yerleştirilmelidir. Öncelikle depolama alanlarını iyi belirlemek ve düzenli olarak bölümlere ayırmak gerekir. Eğer mutfağınızın dolap modülleri yeterli depolamayı sağlamıyorsa hazır sistemler temin ederek modüllere yerleştirmek, depolama sorununun büyük bir bölümünü çözüme ulaştıracaktır. Fiyat aralıkları farklı birçok alternatifi olan bu sistemler dolaplarınızı değiştirmeden uygulanabilecek portatif uygulamalar olduğu için işinizi kolaylaştıracaktır.

Yıkama ve pişirme alanları için var olan modülleri muhafaza ederken birkaç ufak değişiklik mutfağınızın havasını tamamen değiştirebilir. Mesela şık bir aspiratör değişikliği ya da renkli bir evye bu değişikliğe fazlasıyla hizmet eder. Renk ve doku alternatifi fazla olan bu ürünleri bütçeniz doğrultusunda temin ederek keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Eğer dolap modüllerinizi değiştirmeden farklılık yaratmak istiyorsanız, kapaklarını değiştirerek yepyeni bir mutfak oluşturabilirsiniz. Renk, doku, fiyat olarak çokça alternatifi olan kapak modelleri mutfağınızda önemli bir değişikliğe imza atar.

Mutfaklarda genelde klasik aksesuar tercihleri yapmamanız ciddi bir farklılık yaratacaktır. Duvar kâğıdı olarak mutfaklar için özel üretilmiş desen ve formlar kullanmak ve perdelerinizdeki yan fonlar ciddi, şık bir algı yaratırken uyumlu bir aydınlatma sarkıt bu şıklığı biraz fazlalaştırarak keyifli hale getirecektir. Oturma alanı olarak oluşturulan yemek masası dışında tasarım odaklı sandalyeler kullanmak ve kumaş tercihini dikkat çekici mutfağın genel konseptini destekleyen kumaşlardan yapmak yine aynı etkiye devamlılık olarak keyif katacaktır. Masa üzerine uzatılan sarkıtlar, duvarda bolca kullanılan küçük renkli resim çerçeveleri, renkli çiçekler, tablolar, duvar saatleri, aynalar, portatif şaraplıklar mutfağınıza güzel etkiler katacak aksesuarlardır.

Mutlu ,keyifli, huzurlu ve lezzetli yemekler yapacağınız harika bir hafta diliyorum..

Sevgilerimle
İç mimar Meral Akçay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup