Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Hukuk İngilizcesi bir tık kadar yakın

Hukuk İngilizcesi bir tık kadar yakın

Avukatlara Özel İngilizce Dersler 1 Tık Kadar Yakın! www.avukatlaraingilizce.com
Teknolojinin hayatımızı neredeyse esir aldığı günleri yaşıyoruz. Bu durum o kadar doğal karşılanmaya başladı ki teknoloji ya da internet olmadan hiçbir işimizi yapamaz hale geldik. Bu durum günlük hayatlarımızı etkilediği gibi iş hayatını da oldukça sert bir şekilde etkilemiştir. Şirket içi ve şirket dışında olan tüm akış bir anda değişmiş ve bazı durumların insanları çalıştıkları şirkette bir adım öne çıkarmaya yetmektedir. Teknoloji ile mesafeler kısalmış ve iş hayatında dünya geneline hitap etmek dönemi başlamıştır. Bunu yapılabilmesi için ingilizce, özellikle de mesleki ingilizce bilinmesi gerekliliği ortaya çıkmıştır. Çünkü dünya üzerinde en çok konuşulan ikinci dil ve en çok konuşulan birinci yabancı dil.

Mesleki ingilizce her alanda önemli bir yere sahiptir. Geçmişte turistik bölgeler, kapalı çarşı ve Sultanahmet bölgesinde kullanılan ingilizce, bugün herhangi bir mağazanın, herhangi bir tezgahtarının da kullandığı ve kullanmak için çaba sarfettiği bir dil olmuştur. Bu durum dünya üzerinde her bölgede etkili olan hukuk için de geçerlidir ve hukuk alanında kullanılan ingilizceye hukuk ingilizcesi denir.

Hukuk alanında herhangi bir meslek edinmiş kişiler henüz hukuk fakültesinde eğitim görürken hukuk ingilizcesi ile tanışırlar. Alınan eğitimlerde kullanılan kitap ve yardımcı kaynaklar hukuk ingilizcesi kitabı olarak adlandırılabilir. Bu kaynaklardan öğrenilen bilgiler kişinin gelecekteki mesleki hayatına yön verecektir. Başta da söylediğimiz gibi dünyanın teknoloji sayesinde küçük bir kasabaya dönüşmesi sayesinde karşımıza ne zaman ne çıkacağını bilemiyoruz. Bu sebeple hukuk alanındaki mesleklerdeki kişiler ingilizceyi öğrenerek kendilerini her durum için hazırlıklı hale getirirler.

Ayrıca fakülte harici alınacak olan ek hukuk ingilizcesi kurs ve eğitimleri sayesinde gelişim hızlanacak ve gelecekte karşılaşılabilecek her türlü olumsuz durumun üstesinden rahatlıkla gelinebilecektir. Hukukun üstünlüğü önemlidir. Ancak, bu meslek dalında çalışan kişilerin kendilerine katacakları ek argümanlar ile diğer çalışanlar karşısındaki manevi üstünlüğü de oldukça önemlidir.

ADVERTORIAL

 
2014-01-06 14:35:00 1255 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup