Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Herkesle arkadaş olunmaz ! Neden mi?

Herkesle arkadaş olunmaz ! Neden mi?

İşte kişileri arkadaş olarak birbirine çeken nedenler...
Japonlar aileyi tanımlamak için ‘kenzoku’ kelimesini kullanıyorlar. Bu kelime ortak amaçların ve dolayısıyla benzer kaderlerin birleştirdiği kişileri ifade ediyor. Pek çoğumuzun hayatında bu kelimeyle tanımlanabilecek arkadaşlıklar mevcut. Bu kişiler aile bireyleriniz ya da okul arkadaşlarınız olabilir. Zaman ve mesafe bu tür bir bağa sahip arkadaşlıkları hiçbir şekilde etkilemez. Peki neden herkesle böyle birarkadaşlık bağına sahip olamıyoruz? İşte kişileri arkadaş olarak birbirine çeken nedenler:

1. Ortak ilgi alanları: Bu büyük ihtimallearkadaşları birbirine bağlayan en önemli şeylerden biri. Ortak ilgi alanlarınızı paylaşarak vakit geçirmek.

2. Geçmiş: Hiçbir şey kişileri aynı kötü deneyimi birlikte yaşamak kadar yaklaştıramaz. Amaarkadaşlığın tek nedeni buysa, uzun vadede bozulmaya mahkumdur.

3. Ortak değerler: Gerçek bir arkadaşlık yaratmak için yeterli bir sebep değil ama farklı, özellikle de zıt değerlere sahip kişiler arasında bir arkadaşlık başlaması da çok mümkün değil.

4. Eşitlik: Gerçek arkadaşlıkta taraflar birbirlerine karşılıklı olarak yardım ederler. Sürekli olarak sadece bir tarafın vermesi ve diğer tarafın alıcı pozisyonunda olması, ilişki ne kadar iyi olursa olsun gerçek bir arkadaşlık sayılamaz.

Gerçek arkadaşların özellikleri:

1. Sizin mutluluğunuz için uğraşır: Sizin mutluluğunuzu arkadaşlığınızın üstünde tutar. Mesela, duymak istemediğiniz bir şeyi, arkadaşlığınızın incinmesi pahasına, sizin zarar görmemeniz için size söylemekten çekinmez.

2. Arkadaşlığınızı prensiplerinizin üstünde tutmanızı talep etmez: Arkadaşlığınız uğruna inançlarınızdan vazgeçmenizi asla istemez.

3. Sizi olumlu olarak etkiler: Gerçek bir arkadaş en yüksek potansiyelinize ulaşma yolunda sizi motive eder.

HT Hayat
2014-01-06 10:03:00 1856 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup