Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Hem fazla yağlarınızdan kurtulun hem sıkılaşın

Hem fazla yağlarınızdan kurtulun hem sıkılaşın

Liposuction yöntemi radyofrekans teknolojisi ile şimdi sıkılışmayı da sağlıyor.
Uzun yıllardır uygulanan ve kanül adı verilen  ince borucuklar yardımıyla vücuttaki yağların alındığı Liposuction yöntemi radyofrekans teknolojisi ile  şimdi sıkılışmayı da sağlıyor. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Dinar “yeni nesil radyofrekans ile liposuction yönteminin, klasik liposuction ameliyatları sonrası karşılaşılan sarkma problemlerini ortadan kaldırdığını ayrıca son yıllarda erkeklerin de radyofrekans liposuction yöntemine yöneldiğini’’ belirtiyor.

Estetik dünyasının son durumundaki gelişmeler Türkiye’de hızla ilerliyor. Uzun yıllardır birçok kişinin tercihi olan liposuction konusu artık sadece kadınlara değil, erkeklere de cazip geliyor. Türk kası olarak adlandırdığımız bölgelere ufak müdahaleler ile erkeklere daha sıkı bir vücut olanağı sağlanıyor. Ayrıca hamilelik sonrası karın bölgesinde inatçı yağ birikimi olan, karın duvarı kilo alıp vermeye bağlı sarkma eğiliminde olan hastalara da tavsiye ediliyor.

Klasik liposuctionda karın bölgesi, bacak içi, kol bölgesi gibi yer çekimine karşı koyamayan bölgelerde yağ alımı sonrası cilt içi boşalmış bir torba gibi sarkma eğilimi gösteriyor. Yeni nesil radyofrekans ile liposuction uygulamasında ise  inatçı yağlar radyofrekans teknolojisi ile eritilip, vakumla alınırken aynı zamanda cildin de sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Yani klasik liposuctionda sıkça rastlanan sarkma riski önleniyor ve morarma oranı da daha düşük oluyor. Liposuction bir zayıflama yöntemi değil, vücuda şekil verme yöntemidir. Op. Dr. Serkan Dinar bu uygulamanın ardından sıkça sorulan sorular arasında ameliyat sonrasında çok yemek yersem yine aynı yağları alır mıyım? sorusuna ‘’Yeni Nesil Liposuction yönteminin vücuda şekil verme yöntemi olduğunu, hastaların ameliyat sonrasında da beslenmelerine dikkat etmeleri gerektiği’’ cevabını veriyor.

Yeni Nesil Radyofrenkans ile Liposuction’nın Avantajları…

Klasik liposuctionda ve yeni nesil liposuctionda öncelikle inatçı yağlanma olan bölgelere serum verilerek yağ dokusu şişirilir ve daha sonra kanüller yardımıyla bu yağ alınıyor. Radyofrekans sayesinde yağlar eritilirken küçük kılcal damarlar da yakılarak kanama durduruluyor. Bu sayede iyileşme hızlanıyor, morarma daha az oluyor ve  emboli (kan pıhtısı ile damar tıkanması) gibi riskler de azalmış olduğu gözleniyor.

Obezite sınırındaki hastalara uygulama yapılamıyor…

Yeni Nesil Liposuction sarkmaya eğilimli cildi olanlarda, özellikle yaş ya da beslenme şekli itibariyle ciltte kollajen dokusunun azalmasına bağlı elastik yapıyı kaybetmiş ciltlerde, bölge olarak özellikle kol bölgesinde sarkmadan müzdarip hastalarda, doğum sonrası karın gevşemesi olan hastalarda tercih edilebiliyor. Öte yandan  obezite sınırında yani çok kilolu hastalarda çok fazla faydası olamıyor. Ancak bir uzman desteği  ile verilebildiği kadar kilo veren hastalarda uygulama yapılabiliyor. Bunun dışında genel ameliyat riskleri olan hastalarda bu ameliyat içinde risk aynı oluyor.

Erkeklerde uygulanan  yeni nesil liposuction yöntemi ile Türk Kası…

Liposuction, erkeklerde özellikle simit bölgesi denilen karın ve bel bölgesinde sıkça uygulanıyor.  Erkeklerde de yeni nesil liposuction yöntemi ek sıkılaşma sağlıyor.. Son yıllarda Özellikle Türkiye’de erkeklerin estetikle tanışması saç ekimi sonrası artış göstermiştir. Saç ekimi amacıyla estetik kliniğine başvuran erkeklerde liposuction, yüz germe , göz kapağı estetiği gibi diğer estetik cerrahi yöntemlere ilgi artmıştır. Sporla verilemeyen inatçı yağlanmalarda yeni nesil liposuction erkekler içinde faydalı olmaktadır.
2013-03-06 10:41:00 980 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup