Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Hem bilgi, hem eğlence paylaştılar...

Hem bilgi, hem eğlence paylaştılar...

ÜSOB gönüllüsü 9 farklı üniversiteden bir araya gelen 42 öğrenci, Gebeli ilkokulu öğrencileri ile buluştu.
Beykent Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dair Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Sorumlular Kulübü, Üniversitelerarası Sosyal Sorumluluk Birlikteliği (ÜSOB) \'Renkli Geleceklere Yolculuk\' projesiyle  Osmaniye Sumbas ilçesi Gafarlı köyü Gebeli İlkokulundaydı.

ÜSOB gönüllüsü 9 farklı üniversiteden bir araya gelen 42 öğrenci, Gebeli ilkokulu ögrencileri ve köylülerle tanıştıktan sonra bahçe oyunları ile çocuklarla aralarındaki bağı güçlendirdi. Dah sonra çocuklarla tasarım atölyesinde, ebrû ve tişört boyama etkinlikleri gerçekleştirip dans atölyesi gerçekleştirildi. Köy halkının hazırladığı yemek ve gözlemeleri hep birlikte yedikten sonra çeşitli meslek dallarına ait kostümlerle birlikte tanıtımlar gerçekleştirdi.  Çevre eğitimi hakkında çocuklar bilinçlendirildikten sonra gönüllüler ile çocuklar birlikte fidan dikip ilk günü sonlandırdılar. 

İkinci gün sabahında ise çalışmalar atölyelerde sırasıyla çim adam ve kartpostal yapımıyla başladı. Çocuklarla birlikte maketten kuleler yapıp, İlk yardım eğitimi ve diş sağlığı eğitimi için çocukların anlayabileceği çeşitli piyesler hazırlayan gönüllüler eğitimlerin ardından sihirbazlık gösterileri, çocuk tiyatroları ile programı sonlandırdı. 

İki gün sonunda gerçekleştirilen atölye çalışmaları ve deneyler için çocuklara sembolik bir karne takdim edildikten sonra, çocuklar, aileleri ve gönüllüler müzik eşliğinde doyasıya eğlenip okul bahçesini şölen alanına çevirdiler.

Köydeki çocukların adlandırdığı gibi masal gibi geçen iki günün ardından veda eden ÜSOB gönüllüleri, çocuklar ve aileleri ile vedalaşırken okul bahçesinde duygusal anlar yaşandı. 
2014-11-07 13:28:00 486 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup