Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Hayatınıza anlam katacak 10 ipucu

Hayatınıza anlam katacak 10 ipucu

Sade ama içi dolu ve anlamlı bir hayat için...
Hayatınızı sadeleştirmek, hayatınızdaki kargaşadan kurtulup dostluk, saygı, güven ve dürüstlüğe odaklanmak ve mutlu olmaktır.

Her anın tadını çıkarın: Anı yaşayın. Çoğu zaman geleceğe bakıp gelecekte olacakları düşündüğümüz için şu anda bulunduğumuz anı kaçırıyoruz. Her anın tadını kıymetini bilirseniz hayatınızdaki mutlulukların da tadını çıkarırsanız.

Dinlenin: Dinlenmeye vakit ayırın. Hayat bazen çok hızlı ve sert olabilir. Yorgunluk, stres, bitkinlik sizi farkettiğinizden daha fazla ve hızlı yıpratabilir. En iyi ilaç dinlenmektir.

Anlam: Bazıları huzuru ve hayatın anlamını din ya da ruhani işlerde bulurken diğerleri çalışmak ve ikili ilişkilerde bulur. Hayatta bir anlam bulmak ve bir amacınızın olduğu hissi size büyük mutluluk verecektir.

Hayata bağlanacak şeyi bulun: Sevdiğiniz birşeyi yaptığınızda içinizdeki neşe, heyecan ve mutluluk ve onda kendini kaybetmeniz sizi hayata bağlar. Herkesi hayata bağlayan, onu yaparken kendinden geçtiği birşey vardır. Bunu mutlaka arayın ve bulmaya çalışın.

Güçlü yanlarınızı kullanın: Güçlü yanlarınız ile ana değerlerinizi anlayıp onları günlük hayatınızda kullanmanız nelerden mutlu olduğunuzu ortaya çıkarmanıza yardım edecektir. Güçlü yanlarınızı fark edip onları kullanmanız hayatın her alanında size yardım edecektir.

Geçmişi arkanızda bırakın: Hata ve pişmanlıklarınızı geçmişte bırakın. Onlar sizin değerlerinizi ifade etmezler. Geçmişte takılı kalırsanız, ileriye gitmekte zorlanırsınız. Bunları arkanızda bırakmayı öğrenmek bugünü yaşamanızı sağlayacaktır.

Hatalardan ders çıkarın: Hatalarımızdan ders çıkarmak ve pişmanlık duymak iki farklı kavramdır. Pişmanlık, içinde suçluluk ve utancı da barındıran hayalkırıklığı ile ilişkili bir duygudur. Yaşanmış bir olaya bakmak ve neyin yanlış gittiğini anlamaya çalışmak ise bize çok şey öğretir.

Paylaşın: Paylaştığımızda sorumlulukların anlamı daha çok artar. Eşinize ya da en iyi arkadaşınıza neyi ne zaman başarmak istediğinizi anlatın. Paylaşmak aynı zamanda hayal ve hedeflerinizi tartışmak için güvenli bir ortam da sağlar.

Nazik olun: Arkanızdaki gelen kişiye asansörün kapısını tutun, komşunuzun alışveriş torbasını taşıyın ya da yaşlı birisine yardım edin. Nezaket ve iyilik, daha fazla iyilik yaratır. Ve zincirleme bir etkisi vardır.

Dinleyin: Karşınızdakini yargılayıp eleştirmeden dinleyin. Kendinizden söz etmekten kaçının ve ihtiyacı olanın yanında bütün varlığınızla olmaya çalışın.
2013-11-22 14:50:00 1496 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup