Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Hangi sporlar kilo verdiriyor?

Hangi sporlar kilo verdiriyor?

Tüm sporların yanı sıra daha çok kilo verdiren bazı sporlar vardır.
Spor, kilo vermek için ilk çağlardan günümüze kadar gelebilmiş en güzel kilo verdirme aktivitesi olarak göze çarpmaktadır. Kilolu olup ve bir çok yolu deneyen kişilerin her zaman en büyük yardımcısı halinde bulunan spor pek çok kişinin kilo vermesine yardımcı olmaktadır. Ancak, spor tek başına hiçbir zaman bir işe yaramaz örnek olarak siz sürekli spor yapan bir insansınız ama her öğünde 3 ekmek yiyorsanız spor hiç işe yaramayacaktır.

Bazı sporlar vardır ki tüm sporlardan çok farklıdır. Hepsinden daha çok fazla kilo verdiren bazı sporlar vardır. İşte bu sporlardan bazıları.

Konu spor yapmaksa aslında spor dalları arasında bir ayrım yapmak gerekmez ancak, bu ayrımın hangi spor dalının ne gibi kilo verdirdiği ayrımını hangisinin vücudunuzun hangi bölgesini daha fazla hareket ettirdiğine bağlayabilirsiniz.

Spor söz konusu ise ve sporla zayıflamak istiyorsanız, vücudunuzun her yerini hareket ettirmek sizin için esas olmalı. Belki profesyonel olarak yapamayacaksınız ancak, günde 15 dakika yapmanız bile size güzel faydalar sağlayacaktır.

Güç gerektiren ve ağırlık kaldırma şeklindeki sporların yapılması yağlarınızın kaslara dönüşmesine sebep olmaktadır. Metabolizmanızın çalışma kuvvetini hızlandıran bu sporlar sayesinde yağlar kasa dönüşebilir.

Jimlastik, Plates gibi hareketler vücudunuzun sıklaşmasını ve vücudunuzun zinde kalması için son derece önemlidir.

Koşu, yürüyüş, bisiklet, yüzme gibi benzeri sporlar vücudunuzun daha fazla enerji tüketmesini sağlar ve yağların yakmasını kolaylaştırır.
2013-02-26 14:56:00 14001 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup