Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Hamur işi aşırı tüylenme yapıyor !

Hamur işi aşırı tüylenme yapıyor !

Karbonhidrat içeren yiyecekler tüylenmeye neden oluyor...
Yapılan bir araştırmaya göre kadınların çoğu aşırı tüylenmeden korkuyor.Tüylenme kilo almadan sonra en nefret edilen konular arasında geliyor.Araştırmalar her 10 kişiden 1′inde aşırı tüylenme olduğunu gösteriyor. Peki, buna ne sebep oluyor? 

İngiltere Whipps Cross Üniversitesi Hastanesi’nde endekrinolog olan Dr. Rina Davison, aşırı tüylenme sebebi olarak bazı hastalıkları ve aileden miras kalmayı gösteriyor. Davison, “Güney Asyalı veya Akdenizli topluluklarda Kafkaslara oranla daha az tüylenme görülüyor. Irk etkili olmaksızın aileye bağlı olarak da “tüylü” olunması muhtemeldir,” diyor. 

Hamur işlerinin zararları

-Büyük ölçüde şekerli besin ve rafine karbonhidrat içeren bisküvi, kek, hamur işi gibi yiyecekler tüylenmeyi arttırabiliyor. 

-Yüksek glisemik endeksleri sebebiyle bu besinler çabuk enerji salınımına ve sonrasında insülin direncine neden olabiliyor. 

-İnsülin, kan şekerini düzenleyen bir hormondur. “Direnç”, bu hormonun kan şekeri seviyesini düşürmede etkisiz kalması ve vücudun daha fazla üretmek için çaba harcaması anlamına gelir. 

-Yüksek insülin seviyesi de erkeklik hormonu olan “testesteron”un salgılanmasına ve dolayısıyla tüylenmeye neden oluyor. Aşırı kilolu kişilerde de insülin direnci görülebilir.
2014-02-04 15:54:00 2439 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup