Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Hababam Sınıfı Öğrencileri Sevgililer Gününde buluştu!

Hababam Sınıfı Öğrencileri Sevgililer Gününde buluştu!

Hababam sınıfının hayatta kalan üyeleri Nişantaşı Üniversitesi’nin organizasyonu ile filmin çekildiği Adile Sultan Kasrı’nda bir araya geldi.
Rıfat Ilgaz’ın unutulmaz romanından sinemaya uyarlanan ve çekildiği 1974 yılından bu yana bizleri hala güldürmeyi başarabilen bir başyapıt olan ‘Hababam Sınıfı’ serilerinin Güdük Necmi, Hayta İsmail, Bacaksız gibi lakaplarla ünlü dokuz oyuncusu Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri ile birlikte filmin hayatta olmayan diğer oyuncuları ve emektarlarını filmin çekildiği mekan ‘Adile Sultan Kasrı’nda  hep birlikte andılar.

Etkinliğe Üsküdar Kaymakamı Mustafa GÜLER ve Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Bayram katıldı.

Keşke Adile Abla ve Kemal Sunal’da aramızda olsaydı!

Adile Sultan Kasrı’nda  düzenlenen törende Halit Akçatepe şunları söyledi: “Hababam Sınıfı 40 yıldır zirvede olan belki Türkiye’nin en çok izlenen filmi. İnsanlar hala bıkmadan, usanmadan seyrediyor. Herkes çok gençti bu filmler çekildiğinde ama filmlerin duygusu, enerjisi, sinerjisi o kadar güçlüydü ki... Bu müthiş kadro sayesinde hala en çok izlenen ilk 10 film arasında Hababam sınıfı. Adile Abla’yı ve Kemal’i hatırladıkça gözlerim doluyor, çok duygulanıyorum. Keşke aramızda olsalardı, keşke yepyeni projelerde birlikte çalışsaydık.” Dedi.

Sevgililer gününde filmin çekildiği Adile Kasrı’nda gerçekleşen etkinlikle ilgili görüşlerini paylaşan Ahmet Arıman, filmin, 40\'ıncı yılında ve sevgililer gününde tekrar hatırlanmasından ve filme emek vermiş diğer arkadaşlarıyla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu, filmi kendisiyle birlikte yedi kuşağın izlediğini, dünyada bunun başka bir örneğinin olmadığını ifade etti.

Nişantaşı Üniversitesi ‘Hababam Sınıfı’nı yaşatıyor!

‘Yeşilçam’a Saygı’ adı altında gerçekleştirilen etkinliğe, Halit Akçatepe, Ahmet Arıman (Hayta İsmail), Tuncay Akça (Bacaksız), Mehmet Çatay, Teoman Ayık, Tayfun Akalın, Ercan Gezmiş  ve Dinçay Çetindamar katıldılar. Hababam Sınıfı’nın eskimeyen oyuncularına Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah BAYRAM tarafından plaket takdim edildi.
2014-02-17 14:33:00 3274 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup