Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Güzelliğinize güzellik katacak küçük makyaj önerileri

Güzelliğinize güzellik katacak küçük makyaj önerileri

Hollywood yıldızlarının makyözleri, basit ama etkili yöntemlerle daha güzel ve göz alıcı görünmenin ipuçlarını verdi
Görünümünüzle baş döndürmek, tüm bakışları üzerinize toplamak istiyorsanız; küçük makyaj hilelerinden yararlanmayı deneyin.

Çarpıcı kirpikler yaratın

Jessica Biel ile çalışan Chanel'in makyaj artisti Kara Yoshimoto Bua; makyaja tek bir kat maskara ile başlamanızı öneriyor ve ardından tekli takma kirpikleri cımbız ile takmanız gerektiğini belirtiyor. Kirpikleri; doğal kirpik çizginiz üzerinde, dış kenarlardan içlere doğru uygulamaya özen göstermelisiniz. Ardından daha belirgin bakışlar yaratmak için maskara ile kirpiklerin arasına aynı renkte eyeliner ile küçük noktalar koyun.

KUYRUĞU UZATIN

Göz makyajına daha eğlenceli bir hava katmak için 60'lardan ilham alarak likit ya da krem eyeliner ile kuyruklu bir göz makyajı yaratmaya ne dersiniz? Ginnifer Goodwin'in makyaj artisti Jenn Streicher; çizgiyi önce kuru ince bir göz kalemiyle çekmenizi, ardından üzerinden eyeliner ile geçerek kuyruk yaratmanızı öneriyor. Ayrıca kuyruğu dışarıdan içe doğru çekmeye özen göstermeli ve tek bir çizgi yaratmaya çalışmalısınız. Üst üste birkaç kat geçtiğinizde daha fazla hata yapabilirsiniz.

MAVİYİ KULLANIN

Şekillendirmeye; iki tane göz hizasında yandan, bir tane arkada olmak üzere üç örgü yaparak başlayın. Daha sonra bu tutamları tek bir örgü haline getirin. Ardından aralardan birkaç saç telini çıkararak dağınık bir görünüm yaratın. Sabitlemek için ise hacim veren yumuşak bir saç spreyini bolca sıkın. (InStyle dergisi)

BAKIŞLARINIZI İYİCE CANLANDIRIN

Blake Lively'nin ışıltılı bakışlarını yaratmak için makyaj artisti Elaine Offers; gözün iç köşelerine V şeklinde hafifçe altın far uyguluyor. Daha sonra da göz kapaklarına önce kırmızı alt tonlarına sahip bronz bir far sürüyor. Ardından nemli far fırçasını kullanıp koyu mor rengi uygulayarak buğulu göz makyajını yaratıyor. Son dokunuş mu? Offers; gözün iç kısımlarındaki parlaklığa dramatik bir kontrast yaratmak için birkaç kat maskara uygulamayı tercih ediyor. 
2013-01-14 17:04:00 6321 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup