Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Göğüsleriniz size ne hissettiriyor?

Göğüsleriniz size ne hissettiriyor?

Fotoğrafçı Laura Dodsworth, 100 kadına göğüsleri hakkında ne hissettiklerini sordu.
Fotoğrafçı Laura Dodsworth, Bare Reality/ Çıplak Gerçeklik adlı çalışmasının amacını, Her yerde gördüğümüz göğüs fotoğrafları gerçeklikten uzak. Ben dürüst fotoğrafçılıkla kadınları yeniden \'insanlaştırmak\' istedim dedi.

İngiliz fotoğrafçı Laura Dodsworth, 100 kadına göğüsleri hakkında ne hissettiklerini sordu. Bare Reality/ Çıplak Gerçeklik adlı çalışması kapsamında kadınların fotoğrafını çeken Dodsworth, fotoğrafların üzerinde herhangi bir fotoşop programı kullanmadı. 

Guardian\'ın haberine göre, büyük ses getiren eseri hakkında konuşan Dodsworth, “Her yerde kadınların göğüslerinin fotoğraflarını görüyoruz, ancak onlar gerçek değil. O fotoğraflar elde edilemeyecek bir ideal yaratıyor. Ben, dürüst fotoğrafçılık aracılığıyla kadınları yeniden ‘insanlaştırmak’ istedim” ifadelerini kullandı. Fotoğrafını çektiği kadınlarla detaylı röportajlar yapan Dodsworth, ilk sorduğu sorunun “Göğüsleriniz hakkında nasıl hissediyorsunuz” olduğunu söyledi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Söyleşilerin bir süre sonra tahmin ettiğinden çok daha duygusal bir hale geldiğini belirten fotoğrafçı, “Göğüsler ilginç olsa da, aynı zamanda ilişkileri, beden imajını ve yaşlanmayı tartışırken belirleyici olduklarını fark ettim. Kadın olmanın ne anlama geldiğinde de büyük rol sahibi olduklarını gördüm” dedi. 

Dodsworth, yaşları 19 ile 101 arasında değişen ve aralarında rahibe, striptizci, kanserden kurtulanlar ve göğüslerinden ameliyat olan kadınların bulunduğu çalışmada, birçok kadının tecrübelerini anlatırken ağladığını belirtti. Kendisinin de çalışmaya katıldığını ve göğüslerinin fotoğrafını çektiğini ifade eden fotoğrafçı, “Bir erkekarkadaşım bunu yapamayacağımı, çünkü eşimin iş arkadaşlarının fotoğrafı göreceğini söyledi. Başka bir erkek arkadaşım ise yedi ve dokuz yaşındaki çocuklarımın ne hissedeceği konusunda endişelenmem gerektiğini vurguladı. Ancak, her iki görüş de benim fotoğrafımı çekmemi engellemedi, çünkü ikisi de hayatımdaki erkekler hakkındaydı ve bu, bir sanatçı, kadın ve feminist olarak çalışmamı engellemek için yeterli bir sebep değildi” sözleriyle kararını nasıl verdiğini anlattı.

\'BUNLAR DERGİLERDEKİLERE BENZEMİYOR\'

100 fotoğrafı yan yana getirip oluşturduğu çalışmayı Dodsworth’ün eşi gördüğünde, “Bunlar dergilerdekilere benzemiyor” sözleriyle şaşkınlığını dile getirmiş. Fotoğrafçı, eşinin sözlerinin çalışmasının özeti olduğunu belirtti.

Radikal
2014-09-10 01:53:00 2192 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup