Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Genital estetik kadına güven veriyor

Genital estetik kadına güven veriyor

Normal doğumlardan sonra oluşan şekil bozukluğu kadınları korkutuyor.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emel Kar Altundağ, özellikle normal doğum sonrasında meydana gelen vajinal genişleme ve şekil bozukluğunu gidermek amacıyla yapılan Perinoplasti ameliyatının, kadınları hem fizik hem de sosyal açıdan oldukça rahatlattığını ifade etti.

Normal doğumlardan sonra oluşan idrar torbasında düşüklük, yırtılma, vajinal genişleme ve şekil bozukluğu gibi sorunları gidermek amacıyla Sistorektosel ve Perinoplasti ameliyatı ile ilgili merak edilen konulara açıklık getiren Altundağ, \"Doğum yırtıklarına dikiş atılmadığında ya da dikişler iltihaplanıp açıldığında şekil bozukluğu olur ve genişler. Vajendeki genişleme cinsel ilişki sırasında eşlerin haz alma duyusunu etkiler. Ayrıca idrar tutamama dışkılamada güçlük ve tekrarlayan enfeksiyonlara neden olabilir\" dedi.

OPERASYON YARIM SAAT SÜRÜYOR

Bozulma meydana gelen bölgeyi toparlamak için gevşek dokular çıkarılarak yeniden dikiş atıldığını aktaran Altundağ, \"Böylece doğumdan kalan dikiş izleri alınır ve vajen daraltılmış olur. Operasyon ortalama 30 dakika sürer. Genel anestezi altında yapılması tercih edilir. Duruma göre aynı gün veya ertesi gün hasta evine gidebilir. Hasta 2-3 gün sonra normal yaşantısına dönebilir. Dikişlerin alınmasına gerek yoktur\" şeklinde konuştu.

DHA
2013-12-18 14:00:00 835 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup