Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Franchising vermeyi düşünenler dikkat !

Franchising vermeyi düşünenler dikkat !

Türkiye’de kuru temizleme sektörünün öncü firması olan Dry Clean Express’in Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Avşar, franchise vermeyi düşünenleri uyardı.
Frachising sistemiyle büyümeyi düşünen şirketlerin başarılı olabilmesi için rasyonel davranmaları gerektiğini ifade eden Fatih Avşar, “Frachising vereceğiniz firmalar için en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş sözleşmeler hazırlamanız gerekiyor. Kuralları en net şekilde ortaya koymalısınız. Bunun aksi markaya zarar verir” dedi.

Dry Clean Express Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Avşar bayilik verenlere önemli tavsiyelerde bulundu. “Baştan nasıl başlarsanız öyle gider” diyen Avşar, “Frachising vereceğiniz firmalara yönelik çok ciddi ve ağır, en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş sözleşmeler hazırlamanız gerekiyor. Kuralları en net şekilde çizmelisiniz. Sözleşmeler en kötü durum hesap edilerek tasarlanmalı. Günümüzde maalesef bir kısım markalar bayileri tarafından doğru temsil edilmiyor. Burada en büyük zararı marka görüyor” diye konuştu.

Dry Clean Express Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Avşar bayilik sürecinin yönetimine ilişkin önemli mesajlar verdi:

“Hazırlıklar yapılıp bayilikler verildikten sonra iyi bir yönetim süreci gerekiyor. Markalar bayileri ile belirli aralıklarla toplantılar yapmalı, merkezden onları beslemeyi ve güncellemeyi ihmal etmemelidir. Marka her daim emek ister. Bizim için bu kadarı yeterli diye düşünürseniz markanız zamanla geriye gidecektir. Bayilik verirken bir risk alıyorsunuz. Bayileriniz için dikkatli ve kontrollü bir yönetim sergilemelisiniz”

Franchising sisteminin markanın büyüyüp gelişmesi için en etkili yöntemleri biri olduğunu dile getiren Avşar “Bayilik verdiğiniz kişiler markanızı büyütürler. Franchising etkili ve yararlı bir uygulamadır. Yeter ki bu süreç baştan sona doğru kurgulanmış olsun” diye konuştu.
2015-03-19 23:51:00 364 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup