Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Feng Shui'ye Göre Saç Kesimleri

Feng Shui Uzm. Zeynep Akçay

Birçok kadın saçlarında yaptığı değişikliklerle kendini iyi hisseder veya değişiklik cesaretini gösteremez, hep aynı kalmayı tercih eder. Eğer değişiklik isteyip de bir türlü karar veremiyorsanız Feng Shui prensiplerini kullanarak kendiniz için doğru ve etkili bir yenilik yapabilirsiniz. Feng Shui’nin saç kesimi ve modeli ile ne ilgisi var diye zihninizden geçiriyor olabilirsiniz. Ama yanılıyorsunuz. Çünkü Feng Shui’nin mekânlarda kullanımı ile hep bilgilendirildiniz bu güne kadar. Oysaki Feng Shui aklınıza gelebilecek her alanda kullanılan bir bilim ve felsefedir.
Konumuz kadınlar, konumuz saçlarımız.

Her bir birey Feng Shui açısından doğdukları yıl, ay, gün ve yer itibarıyla farklı elementler, farklı burçlar gibi nitelemelere sahip olur. Bu doğrultuda yapılan hesaplamalarla kuamız ve elementimiz bize tüm hayatımız boyunca yol gösteren bir pusula verir. Evimizde kendimiz için olan önemli pusula alanlarını tespit edip uygulamaları yapabilmek için, iş yerimizde masamızı başarı için düzenlerken veya yatağımızı konumlandırırken nereye yerleştirileceği gibi tespitleri yapmamızı sağlar. Kendi bedenimizin sağlığı, zindeliği, enerjisi ve görünümü için de Feng Shui mükemmel bir anahtardır. Konumuz olan saçlarımız için aşağıda bazı ipuçlarını sizlerle paylaşacağım.

Feng Shui’nin temel taşları olan ateş, toprak, metal su ve ağaç olan beş element bazında değerlendirmeleri yapacağım.

Ağaç elementine sahip kişiler için uygun; uçları düz veya oval kesilmiş uzun saç modelleri ağaç grubu kişiler için uygundur. Ve fakat Feng Shui de çok önemli olan bir de üretim döngümüz var. Yani ağaç elementini su elementi besler. Basit olarak şöyle düşünün çok severek aldığınız bir saksı çiçeğinin yaşayabilmesi, büyüyebilmesi için düzenli ve doğru şekilde sulamanız gerekir. En basit ve mantıklı açıklama. Bu da demek oluyor ki ağaç elementine sahip kişiler asimetrik kesimleri de düşünebilirler. Hatta daha şanslı bir seçim olur. Dalgalı saç modelleri de mükemmel tercihlerdir.

Ateş elementine sahip kişiler uçları sivrileştirilmiş kesim modellerini tercih edebilirler. Bu tarz kesimler ateş elementini temsil eder. Besleyici döngüyü tercih ederseniz ateşe ağaç eklenirse ateş parlak ve canlı olur. Yani uzun düz kesimler de doğru tercihlerdir.

Toprak elementine sahip kişiler kısa kare kesimler örneğin; küt kesim modelleri doğru tercihlerdir. Uçları sivrileştirilmiş modeller de toprak elementini besleyen ateş elementine ait modellerdir.

Metal elementine sahip kişiler metal elementinin şekli olan yuvarlak modelleri tercih edebilirler. Yine metal elementinin beslenmesi için toprak elemntine ihtiyaç vardır. Bu da demek oluyor ki, kare kısa kesimler metal kişilerine en uygun tercihlerdir.

Su elementine sahip bayanlar için en uygun ve doğru kesim modelleri asimetrik kesimlerdir. Ayrıca dalgalı modellerde mükemmel seçimlerdir.

Feng Shui Akademisi
Zeynep Akçay
 
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup