Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Feng Shui ve Yatak Odaları

Feng Shui Uzm. Zeynep Akçay

Feng Shui’de yatak odalarının yerleşimleri; temel taşları oluşturan “daire ana kapı girişi seçimi” ve ocağın konumundan sonraki üçüncü önemli konudur. Bu nedenle büyük bir özen ve titizlikle yerleşimi yapılmalıdır.

Danışmanlık yaptığımız mekânlarda; yatak odaları için giriş kapısından en uzak odayı kişilere göre düzenleriz. Dairelerin girişe en uzak odası mekânın en Yin (sakin, durgun) alanıdır. Bu da yatak odaları için en elverişli konumdur. Çünkü bu alanlar uyku ve dinlenme için mükemmel seçimlerdir. Evin ana girişine çok yakın olarak seçilen bir yatak odasında uyuyanlar; tam dinlenememe, yorgun kalkma, ağrılarla uyanma gibi problemler yaşayabilirler.

Hayatımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz, yaşamımıza konfor katan yatak seçimi de dikkat edilmesi gereken bir önemli konudur. Yatağın ve yatak başının materyali, başucunun hangi yöne baktığı gibi hususlar kişiler açısından çok önemlidir. Yanlış seçimler bir çok tıkanmayı beraberinde getirecektir. Örneğin; ağaç elementine sahip bir kişi için ahşap, kahverengi bir karyola ve yatak başı seçimi, Doğu grubuna ait şanslı bir pusula yönüne yatak başının konumlandırılması kişinin yaşam konforuna, sağlığına ve şansına büyük katkılar sağlar.

Yataklar kapıya hakim bir pozisyonda olmalıdır, fakat yatağı yerleştirirken kapıyla karşılıklı bir konum tercih edilmemelidir.

Yatağın ayakucu kapıya bakmamalıdır. Bu Feng Shui’de tabut pozisyonu olarak adlandırılır ve şanssız bir konumdur.

Yatak başı kişinin şanslı, olumlu bir pusula yönüne göre konumlandırılmalıdır.

Yatak odasında yatağı yansıtıcı ayna bulundurulmamalıdır.

Bekârlar yatak başlarını kişisel aşk ve evlilik yönüne bakacak şekilde yerleştirirlerse hayatlarına aşkı davet edebilirler.

Yalnızlıktan şikâyet edenler yataklarının iki tarafını da aynı ölçü ve rahatlıkta açık bırakmalılar.

Müzmin bekârlıktan şikayet edenlere yataklarını iki kişilik yatakla değiştirmelerini ve iki tarafında açık olmasını önerebiliriz.

Yatak odalarında sık karşılaştığımIZ bir sorun da yatağın bir tarafının duvara bitişik olması. Bu yerleşim evli çiftlerde birliktelikten sıkılmalar, sorunlar yaşanmasına neden oluyor. Böyle bir yerleşim evrene “eş istemiyorum” mesajı verir. Bu nedenle böyle bir yerleşimden kaçınılmalı.

Yatağın her iki yanı da rahat hareket edilebilecek şekilde açık olmalı.

Yatakların altında baza olması, tıkış tıkış eşya dolu olması uyku kalitesini aşağı çekmekle birlikte, dinlenememiş yorgun bir şekilde güne başlamaya neden olur.

Yatak odasında aydınlatma güçlü olmamalı, strese neden olur. Yumuşak ve sarı tonlarda ışık tercih edilmelidir.

Pastel, yumuşak renk geçişleri sağlanmalıdır.

Yatak odalarında tavanda kiriş olması da Feng Shui sorunlarına neden olur. Yatağı enine kesen tavan kirişleri sağlık sorunlarına neden olur. Boyuna kirişler de ilişkileri sonlandırmaya zemin hazırlar.

Sevgiler
Feng Shui Uzmanı
Zeynep Akçay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup