Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Feng Shui ve Sağlık

Feng Shui Uzm. Zeynep Akçay

Sağlık, mutlu yaşamın önceliğidir. Evlerimizin ve diğer mekânlarımızın yaşadığımız sağlık problemleriyle doğrudan ilişkisi bulunabilmektedir. Şaşırtıcı gelebilir siz değerli okuyuculara ama yaşanılan her sağlık sorunu mekân içindeki sorunlu alanların, yanlış konumlanmaların sonucunda baş gösterir. Her zaman her yerde söylerim; Feng Shui danışmanı mekân doktorudur. Yaşadığınız mekânda "sağlık pusula yönü" doğru teşhis edilmeli ve iyi bir şekilde aktive edilmelidir.

Yeni bir eve taşınan çocuklu bir aile hemen hemen bir aylık süre geçmişken eşi böbreklerinden sorun yaşamaya başlamıştı. Eşinin ısrarları üzerine ve bir dostlarının tavsiyesi ile bize ulaştılar. Keşif ziyaretimiz sonucundaki tespit ve önerilerimiz çifti büyük ölçüde şaşırttı diyebilirim. Bu vakadaki sorunlardan kısaca size bahsedeyim. Feng Shui mekânlarda karşılık geldiği pusula yönlerinin aktive edilmesinden çok öte bir ilimdir. Maalesef günümüzde sağa menekşe koy, solda mum yak gibi saçmalamalarla Feng Shui çok çok yanlış anlatılıyor. Bu kadar basit değil maalesef.

Mekânların 9 bagua alanından biri olan Doğu pusula yönü aile ve sağlık alanı olarak adlandırılır. Örnek vakadaki sorunlardan biri de bu alandaydı. Bu pusula yönü eksikti. Üstelik beyefendinin de kişisel sağlık alanıydı. Diğer sorunlu alan da kuzey pusula yönündeydi. Kuzey (kariyer) pusula yönü de aynı zamanda vücudumuzda böbreklerle ilişkilidir. Burada elektrik tesisatıyla ilgili bir yığın karışık kablolar ve tadilatı ihmal edilmiş birkaç sorun daha vardı. Bu durumun sonucu beyefendinin sağlığına yansımasıydı.

Mutlu son gerekli çözümlemelere ve verdiğimiz tavsiyelere uyulduktan kısa bir süre sonra geldi. Unutmayın sevgili dostlar, ihmal ettiğiniz yapılması gereken her tadilat, kırık bozuk eşyalar, solmuş hastalıklı bitkiler, kurumuş çiçekler bulundukları her alanda tıkanıklıklara, sorunlara neden olur.

Feng Shui Akademisi
Zeynep Akçay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup