Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Feng Shui ve Oturma Odaları

Feng Shui Uzm. Zeynep Akçay

Oturma odası salonlar Feng Shui felsefesinde evlerin kalbi olarak kabul edilir. Tüm aile bireylerini ilgilendiren en önemli alanlardır. Aile içi ilişkilerde olduğu kadar toplumla olan ilişkilerimizi de etkileyen kritik bir konumdur. Bu alanların dekorasyonu yapılırken tüm aile bireyleri göz önünde bulundurulacağı gibi denk geldiği pusula yönünün özellikleri de dikkate alınmalıdır. 

Doğu pusula yönündeki bir salon büyümeyi ve gelişmeyi destekler. İyi aile ilişkileri, sosyal yaşam, arkadaşlar ve sağlığımızla ilgilidir. Ağaç elementi ve su elementinin birlikteliği burada önemlidir. 

Güneydoğu pusula yönüne denk gelen bir oturma odası,  aile üyelerine bolluk ve bereket getirir. Para, kısmet, maddi kazanç ve bereketle direkt ilgilidir. Daha fazla para kazanmak ve birikim yapmak istiyorsanız bu alanı canlandırıp güçlendirebilirsiniz.

Güney pusula yönüne denk gelen bir oturma odası toplum içinde konumumuzla ilgilidir. Bu pusula yönü toplum içinde gördüğümüz saygının desteklendiği yöndür. Renkleri parlak sarı, kırmızı, turuncu, pembedir. Oyuncular, sanatçılar, gazeteciler, yazarlar için elverişli olmakla beraber, yaptığınız işin toplum tarafından başarılı şekilde takdirini alabilmek, saygınlık kazanabilmek için de dekorasyonun desteklenmesi gereken bir alandır. 

Güneybatı pusula yönüne denk gelen bir oturma odası da mükemmel bir durumdur. Güneybatı her ne kadar aşkı, birliktelikleri yönetse de aile üyeleri arasında da uyum ve birlikteliği destekler. Yemek masasını bu alana yerleştirmek aile bireyleri ile birlikteliği artırır. 

Batı pusula alanına denk gelen bir oturma odası çocuklarla ilgilidir. Çocuklarınızla problem yaşıyorsanız, işiniz yaratıcılık gerektiriyorsa,  çocuk sahibi olmak istiyorsanız,  pastel renkler kullanarak, metal aksesuarlara yer vererek, beyaz mobilyalar, oturma gurupları seçerek bu alanı güçlendirilebilirsiniz.

Kuzeybatı pusula yönüne denk gelen bir oturma odası, yolculuklarla, yaşamımızdaki yardımcı insanlarla ilgilidir. Hayatımızdaki desteğini gördüğümüz insanları çeker. Destek olacak insanlara ihtiyacınız varsa bu alanı güçlendirin. Büyük metal aksesuarlar, gümüşler, gri ve beyaz renkler, dekorasyonda olmalıdır

Kuzeydoğu pusula yönüne denk gelen bir oturma odası gördüğümüz öğrenim, akademik başarı veya gelişiminize katkıda bulunan pusula yönüdür. Toprak elementi ile dekore edilmelidir.

Kuzey pusula yönüne denk gelen bir oturma odası, ailede özellikle çalışan kişilerin iş hayatlarında ilerlemesi için büyük destek ve şans getirir. İşinizde, kariyerinizde istediğiniz yerde değilseniz bu pusula yönünün enerjisini artırmanız gerekir.

Şekil olarak da; kare veya dikdörtgen şekilli oturma odaları en ideal olandır. Mekânda eksik bir pusula yönü mevcut ise, oturma odasının da tek başına Bagua haritasını çıkararak Feng Shui uygulaması yapılabilir.

Bütün bunlara ek olarak oturma odalarının düzeni ve temizliği Feng Shui açısından da çok önemlidir.

Sevgiler
Feng Shui Uzmanı
Zeynep Akçay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup