Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Feng Shui ve Mutfaklar

Feng Shui Uzm. Zeynep Akçay

Feng Shui felsefesinde mutfaklar ana giriş ve yatak konumundan sonra üçüncü en önemli konu ve alanıdır. Mutfaklar evin kalbi olarak da kabul edilir. Eve giren maddi imkanlarla, fırsatlarla doğru orantılıdır. Mutfaktaki en önemli şey ise ocaklardır. Ocağın konumu, baktığı yön, aile reisinin kişisel şanslı alanlarından birine bakması büyük şans getirir.
Maddeler halinde sıralamak gerekirse;

Mutfak kapısı direkt ana giriş kapısından görülmemelidir. Aksi takdirde eve girilir girilmez aile bireyleri de gelen konuklar da ilk olarak ne yiyeceklerine odaklanırlar,

Buzdolabının içi temiz düzenli olmalı çürümüş sebze meyveler mide ile ilgili sağlık sorunlarına neden olur. Aynı zamanda bereketinizle ilgilidir kiler ve buzdolapları, bu yüzen özen gerektirir.

Ocağın temiz sağlam ve her gaz düğmesinin çalışır olması oldukça büyük önem taşır. Her gaz düğmesini kullanmaya çalışın. Sürekli aynı gaz düğmesini kullanmak maddi sıkıntılar doğurur. Bu yüzden hepsini düzenli olarak kullanmaya çalışın.

Mutfaklarda renk kullanımında beş element dengesini sağlamaya çalışın. Tek bir elementin baskınlığı olumsuzluk yaratır. Örneğin; kırmızı ağırlıklı bir mutfak ateş elementini körükleyeceği için yangın tehlikesine sebep olur. Ocak zaten kuvvetli bir ateş elementi, musluk su elementi, beyaz eşyalar metal elementi, aksesuarları toprak elementi (seramik saklama kapları, baharatlıklar…vs.),minik saksı bitkileri ile beş element dengesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Ocakla musluk veya ocakla buzdolabı direkt karşılıklı gelmemelidir.

Mutfakta taze meyve dolu kâseler bereketinize katkı sağlar. Aile içinde uyuma önem veriyorsanız bir kâse dolusu kırmızı parlak elmalar yerleştirebilirsiniz.

Önemli bir başka husus da bu yıl bereket ve bolluk yıldızı Güney pusula yönünde. Bu yüzden bereket kavanozu hazırlayarak mutfağınızın Güney alanında, yüksek bir dolap içine görünmeyecek şekilde yerleştirmek size mükemmel fırsatlar getirir.  

Feng Shui Uzmanı
Zeynep Akçay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup