Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Feng Shui ve Bitkiler

Feng Shui Uzm. Zeynep Akçay

Bitkiler Feng Shui felsefesinde önemli çözümleme araçlarındandır. Genel olarak her insan, ister ev olsun ister işyeri olsun mekânlar oluşturulurken irili ufaklı bitkilere yer verir. Ev ve işyerlerimize misafir ettiğimiz bitkiler ve anlamlarına bu hafta değinelim.

Bitkiler beş elementten biri olan ağaç elementini temsil eder. Ağaç büyümenin gelişmenin elementidir. Dekorasyonun vazgeçilmez elemanı bitkilerin Feng Shui açısından anlam ve önemlerini maddeler halinde sıralamak gerekirse;

Yatak odalarında bitki bulundurulması Feng Shui açısından olumlu kabul edilmez. Ancak hasta olan bir kişinin sağlığına hızla kavuşmasını sağlamak için canlı, sağlıklı görünümlü, bol yapraklı bitki bulundurulabilir.

Doğu pusula yönünü büyük ağaç temsil eder, rengi koyu yeşildir. Bu alana yerleştirilen bitkileri ebat olarak büyük boylu, yukarı doğru yükselen bitkileri tercih etmek gerekir. Yukarı doğru diyorum, çünkü aşağı doğru sarkarak büyüyen bitkileri enerjiyi aşağı çekeceği için tercih etmemek gerekir.

Güneydoğu pusula yönünü küçük ağaç temsil eder, rengi açık yeşildir. Bu pusula yönüne küçük saksı bitkileri tercih edilmelidir. Yuvarlak yapraklı bitkiler para enerjisi çeker, kırmızı, mor çiçekli bitkiler mükemmel olur.

Güney pusula yönündeki bitkiler ateş elementi ile yönetilen bu alanı aktive etmek için mükemmeldir. Kırmızı, turuncu, pembe, sarı çiçekli bitkiler tercih edilebilir.

Mekân neresi olurla olsun, hangi pusula alanı olursa olsun yerleştirilen bitkiler kesinlikle canlı ve sağlıklı olmalıdır. Solmuş, hastalıklı zayıf görünen bitkiler Yin(durgun) enerji sağlar. Böyle bir bitkinin sizin sağlık veya zenginlik alanında olduğunu ve sonuçlarını düşünün.

Şakayık zenginliği temsil eder. Özellikle çiçekli olanları tercih edin.

Menekşe, para çiçeğidir.

Papatya, kasımpatı neşe, mutluluk sembolüdür.

Lavanta her alanda enerji temizleyicidir.

Eğreltiotu (aşk merdiveni) televizyon, bilgisayar yakınına, elektronik aletlerin fazla olduğu ortamlarda kullanılmalıdır.

Mutfaklarınızda minik saksılarda nane, reyhan gibi taze otlar yetiştirebilirsiniz,

Güney pusula yönünde kırmızı, pembe vazo çiçekleri yerleştirmek şansı ve ünü artırır,

Orkideler zarafet, asalet getirir kadınlara,

Kaktüsler iç mekânda kullanılmamalıdır, onlar sürekli zehirli ok (shar) gönderir. Ancak dış mekânlarda sorunlu alanlarda tedavi amaçlı olarak bir uzman tarafından tavsiye edilmelidir.

Feng Shui Akademisi
Zeynep Akçay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup