Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Feng Shui ve Bereketimiz

Feng Shui Uzm. Zeynep Akçay

Bolluğu bereketi artırmak için Feng Shui birçok anahtar sunuyor bize. Bu hafta sizlerle sunacağımız bu yazımızda kısaca birkaçına değinmek istiyorum.

Maddi gelirimizi, kazancımızı ve bu geliri biriktirmemizi sağlayan pusula yönü güneydoğu pusula yönüdür. Ağaç elementi tarafından yönetilir. Evinizin, iş yerinizin, ofisinizin güneydoğu pusula yönü bu anlamda büyük önem taşır. Ağaç elementi tarafından yönetiliyor olması bütün ahşap aksesuar eşyaları bu alana yığacağız anlamına gelmez. Unutmayın Feng Shui’de Denge en önemli unsurdur. Bu dengeyi koruyamaz, ağaç elementini baskın hale getirirseniz anlaşmazlık tartışma kavgalara davetiye çıkarmış olursunuz. Besleyici döngüyü devreye sokmanızı tavsiye ederim. Nasıl mı? Ağaç elementini besleyici döngüde su elementi besler. Ağaca su verirseniz büyüyüp gelişebilir. Su elementini aynalar, cam eşyalar, siyah mavi renk temsil eder.

Maddi gelişimizle ilgili diğer bir pusula yönü de kuzey pusula yönüdür. Kuzey; kariyer hayatımızı, yeni fırsatları temsil eder. Bulunduğumuz statü, konum gelirimizi belirler. Sıradan bir çalışanken terfi ederek ilerlemede kazancımız farklılık gösterir. Bu yüzden mekânların kuzey pusula yönü kayıp eksik mekânlar iş hayatında sürekli sorunlarla boğuşmanıza, iş kayıplarına neden olur.

Bereketimiz için Feng Shui’nin önerdiği bir başka etkili şey de bereket kavanozudur. Bereket kavanozunuzu hazırlayıp bu yıl bolluk ve bereket 8 yıldızının konumlandığı güney pusula yönünde yüksek kapalı bir dolaba yerleştirebilirsiniz.

Feng Shui Akademisi
Zeynep Akçay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup