Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Feng Shui ve Ana Girişler

Feng Shui Uzm. Zeynep Akçay

Ev ve ofislerimizde ana giriş kapılarımızın dekore ediliş şekli, denk geldiği pusula alanı oldukça büyük önem teşkil ediyor. Çünkü bütün enerji türü mekâna girişten akar. Giriş kapısından mekâna bakıldığında davetkâr hoş bir enerji ile karşılaşmak aynı şekilde gelecek şansı da oluşturur.

Giriş kapısının dâhil olduğu pusula yönü mekân içinde yaşayan kişilerin özellikle aile reisinin kişisel bir şanslı alanında olması gerekir. Pusula yönlerine göre ana giriş kapılarını değerlendirmek gerekirse;

Kuzeybatı pusula alanına denk gelen bir giriş kapısı yardımcı insanlar ve seyahat yönüdür. Bu alanda dekorasyon oluşturulurken beyaz, gri renkler, metalik gümüş aksesuarlar tercih edilmelidir. Eğer kuzeybatı pusula eksik bir alanda giriş kapısı var ise hem destek enerjisinde yoksun olunur hem de aile bireylerinde sürekli baş ağrısı çeker

Kuzey pusula alanındaki bir giriş kapısı kişilere iş hayatında başarıyı getirir. Bu pusula alanında olan girişte siyah beyaz gri renkler, metal gümüş objeler mükemmel enerji sağlar. Eğer kuzey pusula yönü eksik bir mekân aile bireylerine kulakla ilgili. Böbreklerle ilgili sağlık sorunları getirebilir.

Kuzeydoğu pusula yönünde yer alan bir giriş kapısı aile bireylerine kişisel anlamda gelişim enerjisi sağlar. Aynı zamanda iletişimle ilgili bir pusula alanıdır. Bu pusula yönündeki giriş; koyu sarılar, kremler ve turuncular kullanılarak aktive edilebilir. Seramik objeler mükemmel tercihlerdir.

Batı pusula alanına denk gelen bir giriş kapısı çocukların şansı ve yaratıcılık ile ilgilidir. Bu pusula yönündeki girişte beyaz, metalik renk ve aksesuarlar aktivasyon için mükemmel tercihlerdir. Batı pusula alanı eksik bir mekânda yaşayan kişiler akciğer, solunum yolları rahatsızlıkları ile karşılaşabilirler.

Doğu pusula yönündeki bir giriş kapısı sağlık ve sosyal hayatla ilgili enerji barındırır. Bu pusula alanındaki bir girişi koyu kahve, koyu yeşil mavi renklerle dekore edebilirsiniz. Ağaç cam aksesuarlar da çok doğru tercihlerdir. Doğu pusula alanı eksik bir mekânda yaşayanlar arkadaşlarından soyutlanarak, kol ve bacaklarında sağlık sorunları yaşar

Güneydoğu pusula alanındaki giriş kapısı bolluk ve bereketle, zenginlikle ilgili enerji hazırlar. Bu pusula alanındaki girişi kahverengi, açık yeşil, mavi, siyah renkler, küçük saksı bitkileri, cam ve ahşap aksesuarlarla dekore edebilirsiniz. Güneydoğu pusula alanı eksik bir mekân aile bireylerine kalça ile ilgili sağlık sorunları doğurabilir.

Güney pusula alanındaki giriş kapısı şansa kısmete üne açılan kapıdır. Bu pusula alanındaki girişi kontrollü olmak kaydı ile kırmızı parlak sarı turuncu pembe, yeşilin her tonunu kullanarak dekore edebilirsiniz. Parlak aydınlatmalar, mumlar bu alanda tercih edilebilir aksesuarlardır. Güney pusula alanı eksik mekânlar aile bireylerine göz ve kalple ilgili sağlık sorunları getirebilir.

Güneybatı pusula alanındaki giriş kapısı ortaklıklar, karıkoca ilişkileri, aile bireylerinin birlikteliklerine katkı sağlar. Bu pusula yönündeki girişi krem, taba, bej, koyu sarısı, kiremit rengi gibi seçeneklerle dekore edebilirsiniz. Aksesuar olarak seramik objeler ve çift sayı kullanın. Güneybatı pusula alanı eksik bir giriş; evliliklerde, ilişkilerde ve çocuk sahibi olmakta engellere neden olur.

Feng Shui Akademisi
Zeynep Akçay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup