Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Evlilikte aile ne de çok önemli...

Evlilikte aile ne de çok önemli...

Anne baba ve yakın aile büyüklerinin bilhassa küçük yaşlarda alınan eğitimdeki tesiri elbette çok büyüktür.
Evlilikle ilgili olarak günümüzde yapılan araştırmalar da sosyo kültürel farklılıkların evlilikte karşılaşılan problemleri artırdığını göstermekte. İnsanların hayata bakış açıları adetleri gelenek ve görenekleri farklı farklıdır.

Ayrıca bu gibi durumlarda insanlar birbirlerinden etkilenip her iki taraf diğerinde görüp beğendiği tarafları alarak zaman içinde karşılıklı dengeleyici bir değişme gözlenmektedir. Taraflar birbirinden hep kendi düşündüğü gibi düşünmesini hareket etmesini istediğinde problemlerin çıkması kaçınılmaz bir olaydır.

Anne baba ve yakın aile büyüklerinin bilhassa küçük yaşlarda alınan eğitimdeki tesiri elbette çok büyüktür. Bununla beraber insanlar ailelerinde gördükleri davranışların zararlı tesirlerini idrak ederek ileride bu davranışlardan tamamen kaçınabilmektedirler. Bu ihtimaller gözönüne alınmalıdır.Ailede böyle kimselerin sayısı çok mudur? Bu tip kimseler ailede ne kadar çok sayıda ise zararlı tesirleri de o kadar çok olabilir.

Böyle istenmeyen davranışları olan kimse veya kimseler ile beraber yaşamak veya sık sık beraber olmak sözkonusu mudur? Bu ileride ihtimal dahilinde midir? Bu da ileride pek çok problemin doğmasına sebep olabilecek bir durumdur.

Ne mükemmel insan ne de mükemmel aile bulmak çok zordur. İnsanların her zaman değişebileceği yüce Rabbimiz'in affedenlerin en merhametlisi olduğu da unutulmamalıdır.
2013-04-03 19:12:00 1108 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup