Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Evlerde yeni trend: Tezat tarzlar

Evlerde yeni trend: Tezat tarzlar

2016 ev tekstili trendleri açıklandı...
Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSIAD) ve CNR işbirliğiyle düzenlenen ve 21. yılına giren EVTEKS Fuarı’nda 2016’nın ev tekstili trendleri açıklandı. Buna göre 2016 yılında ev tekstilinde yeni trend, tezat tarzlar olacak.

Ünlü tasarımcı Vincent Gregoire kaptanlığında geleceğin trendlerine yön veren Fransız Trend Tasarım Ofisi Nelly Rodi; 2016 yılı İlkbahar-Yaz ve Sonbahar-Kış’ın ana renklerini, desenlerini, materyallerini ve son dokunuşlarını, 19-23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen EVTEKS Fuarı’nda açıkladı. Dünyaca ünlü yerli ve yabancı firmaların yerini aldığı EVTEKS Fuarı’na 2 binin üzerinde marka katılım gösterdi. Fuarda açıklanan trend yönelimlerine göre 2016 yılında dünya ev tekstilinde duygu alışverişini ve etkileşimi savunan cüretkar ve neşeli tarzlar bizleri bekliyor.

Nelly Rodi: Evlerde teatral temalar 

Nelly Rodi’nin 2016 trendi, tezatları birleştiriyor. Dekorasyon anlayışı, eklektik ambianslar oluşturma perspektifiyle uyumsuz, teatral temaları yeniden bir araya getiriyor ve bütünlüyor. Şu an mevsimsel durgunluk geride kalmış durumda ve süreklilik arz eden bir akım içerisinde bulunmamız, hareketsizliğin her şeklini reddetmemiz ve yepyeni bir dinamizmi hayata geçirmemiz gerekiyor. 2016 ev tekstili trendinde yaratıcılık ve yenilik etkili oluyor. Kibar bir biçimsel ahenk arayışı içerisinde olan tüketicileri rahat hissettirecek ve güven verecek formlar hakim.

Yeni trend önümüzdeki yılı, günlük yaşamın güvenli tavırlarla uyanması adına sürpriz ve fantezi dokunuşuyla beziyor. 2016 ev tekstili temaları rafine, estetik bir yılı yansıtacak. Sofistike ve rafine yaklaşım sevenlere seslenen 2016 ev tekstili modası; tarih, doğa ve tasarımdan ilham alınarak tasarlanan 6 temaya sahip. 

Doğa, tasarım ve tarihin ihtişamı 

1-PEPLUM PARTY / Peplum Partisi 

Mükemmellik ve yaratıcılık adına çıkılan bu yolda Glamdiator, kitleleri mutlu etme ya da uyum sağlama kaygısının çok ötesinde tarz ve görkem arayışında. Gücün ve cazibenin geri dönüşünü kutlayan günümüz tanrıları ve tanrıçaları, cüretkar Greko-Romen motifleri eşliğinde klasik dönemden ilham alıyor. Sahne ve ihtişam için açık bir tutku ve böyle bir tarz için gerekli asalet.

2- PENTHOUSE PASSION / Çatı Tutkusu
Tarihsel:

Rakipsiz bir teknik bilgi eşliğinde en görkemli şekliyle dekoratif sanatın ruhu. Dostane farklara sahip nadide ve ince ruhlu bir barok biçimi kullanıcılar da yaşatılıyor. Bir yandan özgüveni yüksek, çarpıcı bir inceliğe sahip teatral ve canlı bir dekorasyon meydana getirirken, diğer yandan sıra dışı kıvrımlardan korkmuyor ve heveslerini büyük bir gösterişle sergiliyor.

3- EXQUISITE EDEN / Enfes Cennet
Tasarım:
 

Organik, düşsel mekânlarda, yabani, coşkulu bir doğa formuyla geçişen dokuya sahip inanılmaz bir ev arayışında olan bu cesur tüketiciler için deneysel bir ruh sunuyor. Ve yapay olanla flört etmekten de korkmuyorlar, doğal ve sentetik genetiği çiftleştirebildikleri müddetçe geleceğin evcilleştirilmesi onların amentüsü.

4- COOL CHALET / Karizmatik Bungalov
Tasarım:

Doğallığın hemen hemen “doğal bir formunu” arayan tüketici için otantiklik ve modernlik. Bir yanı aşırı modernist olurken diğer yanı doğa ile birlik ve beraberlik içerisinde inşa edilmiş incelikli tasarıma sahip bir ev. Ruhsal bir inziva için mükemmel. Samimi, duyarlı, ileri görüşlü tasarıma hayranlar. Lüks, fütürist yalınlık.

5- MINERAL MOMENT / Mineral Anlar 
Doğa:

Kullanıcımız, doğa ile baş başa, rustik, zaman sınırları olmayan, kalite timsali unsurlardan makul dozda alınarak modernize edilmiş minimalistik bir biçim içerisinde olması gerekeni ve buna eşlik eden özgür mecrayı yaşıyor. Görünürde zaman ve moda akımına tabi değil gibi görünse de, kompozisyon, bu unsurları bu ortam içerisinde oldukça pozitif bir sükunet ve rahatlık içerisinde teşhir ediyor.

6- MODEST MANOR / Mütevazi Köşk
Doğa:

Bu kullanıcılar için yalınlık ve ılımlı hükümdarlık. Sakin bir ortamda yanı başındaki doğaya açılan bir kapı. İç tarafta atölye ruhu birkaç rustik, el işlemeli dokunuş ile bir araya geliyor. Minimalist ancak konforlu şekil ve hacimlerde sıcaklık ve eğlence arayışı içerisindeler.
2015-06-05 13:59:00 1105 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup