Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Ev hanımları da İngilizce'ye 444ingilizce.com ile ilgili

Ev hanımları da İngilizce'ye 444ingilizce.com ile ilgili

Ülkemizde her yıl ortalama 120.000-140.000 arası insan İngilizce öğrenme amacıyla kurslara gitmektedir.
Ülkemizde her yıl ortalama 120.000-140.000 arası insan İngilizce öğrenme amacıyla kurslara gitmektedir. Bu da ortalama her 1000 kişiden 2 kişi ingilizce öğrenmek istiyor ve bunun için faaliyetde bulunduğunu gösteriyor. Ayrıca kursa gitmeyip kendi geliştirdikleri yöntemler ve yeni nesil uygulamalar ile ingilizce öğrenmek isteyenleri de bu rakamın içine katarsak rakam neredeyse 500.000 kişiye kadar çıkıyor. Bu rakamın büyük bir çoğunluğunu çalışanlar oluştururken, kalan kısımları öğrenciler ve ev hanımları oluşturuyor. Çalışanların aktif çalışma hayatlarında ingilizceyi kullanabilecekleri, öğrencilerin okullarında ayrıca eğitim aldıkları düşünüldüğünde ev hanımlarının işi oldukça zor gibi görünüyor. Peki ev hanımları neden ingilizce öğrenmek istiyor?

Ev hanımlarının ingilizceye olan ilgisinde ağırlık çocuk faktörü olarak göze batıyor. Bildiğiniz gibi okullarda ingilizce derslere başlama sınıfı 4. sınıfa kadar düştü. Bu da 10 yaşında bir çocuğun ingilizce öğrenmeye başlayacağı anlamını taşıyor. Ev ödevlerinde çocuklarına yardım etmek düşüncesi taşıyan anneler ingilizceye ilgili gibi görünse de, çocukları ile İngilizce konuşma ve ingilizce pratik yapmak isteyen anneler de yok değil. Kadının iş hayatındaki rolü her ne kadar artmış görünse de, ev hanımı olan annelerin çocuklarının ödevleri ile daha çok ilgilendiği inkar edilemez bir gerçek. Bu sebeple annelerin ingilizce öğrenmeye olan ilgisi de yadırganmamalı, aksine desteklenmelidir. İngilizce bilen ebeveyni olan çocukların, diğer çocuklara göre daha hızlı bir şekilde gelişim gösterecekleri gerçeğini inkar edemeyiz. Bu sebeple ev hanımları da ingilizceye ayrı bir ilgi duymaktadır.

Adı üzerinde ev hanımı olan bir annenin ingilizce kursuna gitmesi imkansız değilse de oldukça zordur. Bu sebeple farklı eğitim arayışları içine girmeleri gerekmektedir. Herkes için düşünülebileceği gibi anneler için de online eğitim düşünülebilir. Online eğitimler bulunduğunuz herhangi bir yerden katılabileceğiniz, grup ya da birebir olarak eğitim aldığınız eğitimlerdir. Konuyla ilgili bilgi aldığımız, online ingilizce eğitimi konusunda Türkiye'ye farklı bir bakış açısı kazandırmış olan Konuşarak Öğren Dil Eğitim Sistemi yetkilileri,http://www.444ingilizce.com/ aracılığı ile eğitime katılan ev hanımı ve annelerin bulunduğunu, genellikle eğitimlerin çocukların uyku saatinden sonra gece 10.00 civarı alınmak istediğini ve kendilerinin geniş saat aralıklarında hizmet verebildikleri için bunu rahatlıkla karşılayabildiklerini belirttiler. Bu guruba dahil olan kursiyerlerin, en çalışanlar kadar başarılı olduğunu ve ders devamlılığı konusunda başı çektiklerini belirten yetkililer , Türkiye'de her kesimin ingilizcelerini geliştirmeleri ile birlikte dünyada bulunduğumuz ingilizce sıramalasının yavaş yavaş değişeceğini ve başarının artacağını düşündüklerini söylediler.

ADVERTORIAL
2013-07-24 22:24:00 1324 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup