Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Estetik ruhumuza iyi geliyor

Estetik ruhumuza iyi geliyor

Estetik yaptırma kararı aldıysanız, doktor seçiminize çok özen görmeniz gerekiyor.
Estetik yaptırma ihtiyacı kişiye göre farklı nedenlerden kaynaklanabiliyor. Kimisi fazla kilolarından şikayetçi olurken, kimisi aldatıldığı için daha genç görünme arzusu ile, kimisi ise beğenilme ve güzel olduğunu hissetme ihtiyacından dolayı estetiğe başvurma kararı almaktadır. Belli bir yaştan sonra ruha iyi gelen şeylere yöneliyorsunuz ve bunu genç yaşlarda anlamak mümkün olamıyor. Superplast Estetik Cerrahi Merkezi’nden Op. Dr. Hüseyin Güner, bu noktada da aslında estetiğin insanın ruhuna iyi geldiğini söyleyebileceklerini belirtiyor.

Estetik yaptırma kararı alan kişinin işlem için başvuracağı uzmanı ve tecrübesini çok iyi araştırmasının şart olduğunu dile getiren Op.Dr. Hüseyin Güner şu bilgileri aktardı. Uzmanın nasıl bir teknik uygulayıp  bilgisayarda yapılan ameliyat sonrası görüntüye  nasıl ulaşılacağını ancak cerrahın tecrübesi ve seçtiği yöntemler  belirliyor. Yani işlemi yapan uzman ve tecrübesi önemli. Diğer nokta ise, çok fazla doktorla görüşmenin insanların aklını karıştıracağı ve  kararsız hale getireceğidir.  Dolayısıyla  en fazla 2-3 doktorla görüşmekte fayda var.

Doktor seçerken, uzmanın sahip olduğu teknoloji kadar,  o teknolojiyi ne kadar süredir kullandığı da çok önem taşımaktadır. Ancak hastalar buna çok dikkat etmemektedirler.  Örneğin lazer lipoliz uygulamasını ele alırsak bu tekniği 2005’ten beri  yoğun olarak yaptığım için tecrübem de aynı oranda artıyor. İşlemi çok fazla yaptığınız zaman eliniz alışıyor, beyniniz buna programlanıyor.. Dolayısı ile tecrübeli uzmanları seçmelisiniz.  Bunun yanı sıra herkesin branşında ameliyat yapması lazım. Ben nasıl beyin ameliyatı yapamıyorsam, beyin cerrahı da ya da bir dermatolog da estetik cerrahi ameliyatı yapmamalı. Yeterli eğitim almadan ve üst eğitimleri tamamlamadan kimse estetik teknoloji uygulamalarını yapmamalıdır. Hasta bunu anlamak için, çevresinde bu işlemi yaptıran insanlara gidecek, memnun kalınan bu uzmanları intenetten takip etmelidir.

Doktorunuzla görüşürken,  konusunda birikimli olup olmadığını da sizin sorduğunuz sorulara net, kaygısız cevap vermesinden anlayabilirsiniz. O konuyla ilgili gerekli literatüre sahip olduğunu ve güncel yayınları takip ettiğini konuşmalarından,  kendi hastalarına ait örnek fotoğrafları size göstermesinden anlayabilirsiniz. Hastanın hekimine tam olarak güveniyor olması gerekiyor. Onun yanında ve kollarında Ölüm dahil her şeye hazır hissetmesi gerekir.

Gerçek hissedilir, hislerinize güvenin…

Leyditurk.com
2015-06-23 15:49:00 615 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup