Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Erkekler daha çok kıskanıyor

Erkekler daha çok kıskanıyor

Yapılan araştırma, sevgililerin arkadaşlarına bakış açısını çarpıcı bir şekilde ortaya koydu.
“Sevgilinizin en yakın arkadaşının hemcinsiniz olması sizi rahatsız eder mi?” sorusuna verilen cevaplarda bu durumdan en fazla erkeklerin rahatsız olduğu ortaya çıktı.

Çoğunlukla sevginin göstergesi olarak kabul edilen kıskançlık daha çok kadınlara özgü bir duygu gibi algılanır. İlişkinin bazen tuzu biberi bazen de sadece biberi olan kıskançlığın kadınlara özgü olmadığı bir kez daha ortaya çıktı. 

Peki ya arkadaşlar? Sevgilinizin en yakın arkadaşı sizin de en yakın arkadaşınız ya da düşmanınız olabilir. Peki ya sevgilinizin en yakın arkadaşı hemcinsinizse, bu sizi rahatsız eder mi?

5 milyona yakın üyesiyle sevgili ya da eş arayanların güvenilir adresi olan eCift.com, yeni anketinde bu sorunun cevabını aradı. “Sevgilinizin en yakın arkadaşının hemcinsiniz olması sizi rahatsız eder mi?” sorusuna karşılık şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıktı.

Yapılan ankette sevgilisinin en yakın arkadaşının hemcinsi olmasının en fazla erkekleri rahatsız ettiği ortaya çıktı. Ankete katılan erkeklerin yüzde 60’ı sevgililerinin en yakın arkadaşının erkek olmasından rahatsızlık duyabileceğini belirtti.  Ankete katılan kadınlarınsa sadece yüzde 20\'si \"evet rahatsız eder\" cevabını verdi.

Ankette ortaya çıkan bir başka sonuç ise hemcinsini kıskananların 31-44 yaş erkek grubundaki  üniversite mezunları olması. İl sıralamasında ise İstanbul, Ankara ve İzmir başı çeken şehirler arasında.
2014-05-23 16:48:00 2433 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup