Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

En komik kızıl efsaneleri..

En komik kızıl efsaneleri..

Kızıllarla ilgili bazı efsanelere ne kadar gülsekte bazıları doğru...
1- Öldüklerinde vampire dönüşürler: Bu komik bir antik Yunan efsanesi. Efsaneler o zamanlardan başlıyor ve insanların bazı hislerle ne kadar tuhaf ve saçma düşüncelere kapıldıklarını görebilirsiniz.

2- Adet döneminde hamile kalabilirler: Bu mantıksız ve mesnetsiz efsane bugün bile ısrarla sürdürülen bir inanıştır. Tabi hiçbir kanıt veya gerçeklik payı yoktur. Belki de sadece kıskançlık veya cahil insanların uydurması.

3- Şanssızdırlar: Antik Mısır'da yaygın olan bir inanıştı ve kötü şansın son bulması için kurban edilmeleri istenirdi. Öte yandan Romalılar kızılların şans getirdiğine inanırdı ve örneğin köle alırken kızıl olması tercih nedeniydi.

4- Ateşli ve asabidirler: Başka bir efsane ama belki de gerçektir. Yüzyıllarca asabi kabul edilmişlerdir. Fakat bu olgu üzerine hiçbir araştırma bulamadık. Belki sarışınlardan daha eğlencelidirler ve bu onları sollamanın iyi bir yoludur.

5- Arılar kızılları çok sokar: Bu efsane de gerçek olabilir. İlgili bilimsel bir veri bulamadım. Fakat büyükannem bunun böyle olduğuna yemin ediyor.

6- Kızıl saç çalınmış cehennem ateşidir: Sert değil mi? İspanyol Engizisyon Dönemi'nde yüzlerce kızıl, cehennemin ateşini çalan cadılar olduklarına inananlar tarafından öldürüldü ve kazıklarda yakıldı.

7- Kızıllar sonunda griye bürünür: Kızıl şaçların yaşlanınca griye döndüğüne inanılır. Bu kısmen doğru. Fakat bir çoğumuz sarıya ve sonra beyaza dönüyoruz. Geri kalanlar maalesef kır saçlı oluyor.
2013-04-12 15:54:00 1869 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup