Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Düzenli seks gençleştiriyor

Düzenli seks gençleştiriyor

Düzenli bir cinsel hayat insanları yedi yıl gençleştiriyor.
Edinburgh Kraliyet Hastanesi’nden Dr. David Weeks, ‘özellikle ilerleyen yaşlarda insanların düzenli seks yapmanın faydalarına dikkat etmesi gerektiğini’ belirtti.

Yaşlıların psikolojileri üzerinde uzmanlaşan Dr. Weeks, ‘seksin erker ve kadınların 5-7 yaş gençleşmesini sağlamak da dahil olmak üzere sağlığa birçok yararı olduğunu’ ifade etti.

Weeks’in bahsettiği faydalardan bir tanesi, ‘iyi hissetmeyi sağlayan kimyasal’ olan endorfin salgılanması. Doğal bir ağrı kesici olarak iş gören endorfin, aynı zamanda gerginliği azaltarak uyumayı kolaylaştırıyor. Dahası, kalp için yararlı olan kan dolaşımını hızlandırıyor.

Endorfin’in bir diğer faydası da, derinin çok daha esnek olmasını sağlayan insan büyüme hormonunun salgılanma oranını artırması.

‘YAŞLILAR SEKS YAPMALI’

Dr. Weeks, “Vermek istediğim mesaj şu ki, aşk yapmak iyi bir şey” dedi. Weeks, “Yaşlı bir insanın kabul edilen stereotipi, yaşları ilerledikçe hareketsizleşmeleri ve seks yapmamaları... Bu doğru değil” dedi.

Telegraph gazetesine konuşan 59 yaşındaki Weeks, “Seksin sadece gençlere özgü bir yetenek olduğu düşüncesi yanlış” ifadesini kullandı.

Weeks, yaptığı araştırmada, 40-50 yaş arasında olan ve yaş grubuna göre çok daha genç gösteren insanların, ‘yaşıtlarına kıyasla haftada 2-3 kat daha fazla seks yaptığını’ belirtti. Elde edilen bulgular, seksin insan ömrünü uzattığı ve sağlığı güçlendirdiğine dair geçmişte yapılan araştırmaları destekledi.
2013-07-06 12:09:00 4885 Paylaş
Yorumlar

Toplam 1 yorum eklendi.

  • yaşar kırman06/07/2013 10:12

    Belli yaştan sonraki Türk kadınları mutlaka okusun.... Hele kocasından yatağını ayıranlar daha çok okusun... Ama kocasını genç yaşta ölmesini isteyenler hariç

Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup