Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Dünya Starlarının Son Gözdesi Mezobotoks

Pervin Dinçer

Temmuz sıcağına alışmışken şimdi bir de Ağustos’ta artan sıcaklıklar ve onlara uyum sağlamak çıktı. Bu sıcakta cildimize de dikkat etmek gerekiyor. Aksi halde güneş izleri, lekeler sıcakların bize bırakacağı eserlerden olabilir. Eğer “yeni dostlara kapım açık” diyorsanız ayrı “ama böyle dostlara kapım klitli” diyorsanız size hediye edebileceğim bir sırrım daha doğrusu bir yöntemim var.

Dünya starlarının kırmızı halılar üstünde salınırken gözlerimizi kamaştıran görüntülerinin en etkileyici noktası ciltleri. Ciltleri ışıldamasaydı kostümleri ve yürüyüşleri de daha az anlam ifade ederdi elbette. Onları bu kadar güzel kılan uygulamalardan biri ve son zamanlarda yıldızı en çok parlayanı da yurt dışı yayınlarda da Kim Kardashian, Madonna ve Kylie Minogue gibi ünlülerin güzellik sırlarından biri Mezobotoks uygulaması.

Mezobotoks, cildin yeniden yapılanma sürecini harekete geçiren, nem, dolgunluk, renk ve ışık vererek cildi daha canlı ve genç bir görünüme kavuşturan bir formül. Yaşlanmanın ciltte yarattığı etkilerle savaşan yöntemlerden biri olan mezobotoksla, kısa süreli uygulamalarda uzun vadeli sonuçlar almak mümkün olabiliyor ki bu da bu savaşın ne denli başarılı geçtiğinin kanıtı olsa gerek.

Botoks, ‘botulinum’ toksin adı verilen bakteriden elde edilen tıbbi bir ilaçtır. Kırışıklıklardan kurtulmak için tercih edilen, yoğun ilgi gören yaygın bir yöntem. Mezoterapi ise deriyi ve hemen altındaki yağ dokusunu besleyen, destekleyen bir cilt tedavi çeşidi olarak tanımlanıyor. Bu iki etkili yöntemin güçlerini birleştirmesiyle ortaya çıkan Mezobotoks yöntemi, cildin nem dengesini güçlendirmek, yapısını düzeltmek ve esnekliğini arttırmak amacıyla kullanılıyor.

Tüm yüze uygulanabilen mezobotoks, klasik botoks uygulamalarındaki gibi kasa uygulanmadığı için donuk, mimiklerin azaldığı bir yüz ifadesi oluşturmadığı için kişiyi tedirgin etmeyen bir uygulama olarak ön plana çıkıyor. Doğal bir görünüm verdiği için sanatçılardan yoğun ilgi gören bu yöntem, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla yayılıyor. En etkili olduğu bölgeler ise yanaklar, özellikle yüz ovalindeki sarkmalar, boyun ve dekolte bölgeleri.

Mezobotoks’ta düşük doz botoks ve cilt gençleştirici serum enjeksiyonu birlikte kullanıldığından bir yandan cildin nem kapasitesi diğer yandan cilt parlıyor, sarkıklar toparlanıyor, ince çizgiler açılıyor, çene ovali netleşiyor ve gözenekler küçülüyor.

Mezobotoks uygulamasından önce cilt, lokal anestezi kremiyle uyuşturuluyor. Daha sonra hazırlanan kokteyl karışımı makineye yerleştiriliyor ve göz seğirmesi kadar hızlı çalışan enjeksiyon sistemiyle bütün ürün problemli bölgelere uygulanıyor.

Yaklaşık 40 dakika süren uygulamadan sonra geçici kızarıklık, çok nadir morluk görülebilir. Bu durumda kişi makyajını yapabilir ve sosyal hayatına devam edebilir.

Bilimsel gelişmeler bize kendimizi tepeden tırnağa yenileme imkânı sunuyor. Mucize saydığımız şeyler artık hiç de uzak değil. Fakat önemli olan isteklerimize ve sorunlarımıza en uygun yöntemi bularak uzman ellerde bu şaşırtıcı ve mutlu eden sürece başlamak. Ve son yılların yükselen trendi ise değişirken doğal kalmak. Mezobotoks sayesinde dünya starları gibi doğallığımızı koruyarak gençleşmek mümkün, daha ne olsun!…

Güzelliğinize…
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup