Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
 • Leyditurk FaceBook
 • Leyditurk Twitter
 • Leyditurk Friendfeed.com
 • Leyditurk RSS

Dukan diyeti nedir, nasıl yapılır?

Dukan diyeti nedir, nasıl yapılır?

Dukan diyeti hakkında merak ettiğiniz herşey bu haberde...
Bu yeni akım haftada altı gün istediğinizi yiyebileceğinizi söylüyor. Peki, nasıl işliyor? Dukan diyetinin dört aşamasına bir göz atalım.

1- Hazırlık Aşaması: Bu ilk aşama, ne kadar kilo kaybetmek istediğinize bağlı olarak 1-10 gün arası sürüyor. Örneğin, 10-12 kg vermek isteyen birisi için bu süre bir hafta. Hazırlık döneminde herhangi bir kalori kısıtlaması yok; ancak beslenmeniz sadece yağsız proteinlerden oluşuyor ve hemen hemen hiç karbonhidrat alınmıyor. Yemeklerinizde ayrıca yağsız süt ürünleri ve zayıflamanın gizli silahı olarak adlandırılan yulaf kepeği var. Bu diyetin savunucuları günde 1,5 yemek kaşığı yulaf kepeğinin içerdiği lifin sisteminizi temizlerken aynı zamanda sizi tok tuttuğu konusunda hemfikir.

2- Hedef Aşaması: Bu aşamada, 1. aşamadaki gıdaları tüketmeye devam ediyorsunuz. Sadece, diyetinize iki günde bir nişastasız sebze ekleniyor. Bu aşama hedeflediğiniz kiloya ulaşıncaya kadar devam ediyor.

3- Takviye Aşaması: Bu diyetin yaratıcısı Dr. Dukan bu aşama ile diyetinin benzerlerinden kendisini ayırdığını söylüyor. Takviye aşamasında diyetinize karbonhidrat eklenmeye başlanıyor. Haftada iki kere ‘kutlama öğünü’ diye adlandırılan istediğiniz her şeyi yiyebileceğiniz bir döneme giriliyor. Haftada bir gün, sadece yağsız protein tüketiliyor.

4- Koruma ve Sabitleme Aşaması: Bu son aşama aşağıdaki üç kuralı yaşam biçiminiz haline getirmek üzerine kurulu.

- Haftada bir gün sadece protein yeniyor. (Bu, her hafta aynı gün olmalı.)
- Hayatınızın sonuna kadar günde 1,5 yemek kaşığı yulaf kepeği tüketiliyor.
- Asla asansör ve yürüyen merdiven kullanılmıyor. Günde 20 dakika yürüyüş yapılıyor.

Dukan diyetinin artılarına baktığımızda, uzun vadede size beslenmenizi nasıl yöneteceğiniz hakkında beceri geliştirme, meyve ve bazı karbonhidratları rahatça tüketme imkanı veriyor. Benim bu noktada size önerebileceğim temel değişiklik beyaz karbonhidratları tüketmemenizdir.

Bizce, kilo vermenin en iyi yolu gıdaların dengeli tüketildiği sağlıklı bir beslenmedir. Sağlıklı bir kiloyu korumanın aylık besin miktarlarını hesaplamaktan daha önemli olduğuna inanıyoruz. Eğer dünyaca ünlü Dukan diyetini deneyecekseniz, aşamalar arasında kilo alıp verirken oluşabilecek yo-yo etkisine dikkat edin !

Dr. Pierre Dukan diyeti ile zayıflama Fransa’nın en ünlü beslenme uzmanlarından biri olan Dr. Pierre Dukan’ın kaleme aldığı kitapta egzersiz yapmadan yüksek miktarda protein tüketerek kilo verilebileceği söyleniyor.

Dukan Diyetinde sınırsız et yiyebilirsiniz…

Diyetin ilk aşaması saldırı… Beş gün yapılması önerilen diyetin bu aşamasında sadece protein var. Dana ve sığır eti biftek, fileto, kıyma olarak tüketilebiliyor. En fazla yüzde 10 yağ içeren et yapışmayan bir tavada, fırında ya da ızgarada pişirilebiliyor. Tavuk ya da hindi eti de diyete uygun. Dr. Dukan kitabında hindi fümenin, tavuğun göğüs etinin rahatlıkla yenilebileceğini söylüyor. Tüm deniz ürünleri ve balıklar da diyete uygun gıdalar arasında yer alıyor. Buharda pişirilmiş, ızgara ya da tütsülenmiş her türlü deniz ürününü yiyebilirsiniz ancak yağlı ve konserve olanlardan uzak durmanız gerekiyor. Yumurta 3-4 adeti geçmemek şartıyla, yağsız süt, yoğurt veya peyniri ise istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Saldırı aşamasında dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de bol bol su içmek. Günde en az iki litre su vücudu protein atıklarından temizlemek açısından önem taşıyor. “Et, tavuk, balık tatsız tuzsuz olur, yenmez” diyorsanız bu diyette her türlü baharat, sirke, maydanoz, soğan, sarımsak serbest. Acıktığınız zaman bu saydığımız gıdaları sınırsız olarak tüketebiliyorsunuz. Dr. Dukan protein içeren gıdaların iştahı azalttığını ve 3-4 gün protein tüketildiğinde açlık hissinin neredeyse yok olduğunu belirtiyor.

Bir de yapmamanız gerekenler var tabii: Yoğun egzersiz (ilk üç gün yorgun olabilirsiniz), öğün atlamak, ketçap ya da mayonez gibi yağ ve şeker içeren soslar tüketmek… Bu aşama hiçbir özür, sapma, duraklama kabul etmiyor. Yani “Biraz ara vereyim, şu tatlıdan bir kaşık alayım” deme şansınız yok.

KİLO KAYBI ZAYIFLAMA DİYET

Beş günlük saldırı aşamasını geçtikten sonra şimdi asıl kilo vereceğiniz bölüme geliyorsunuz. Bu aşamada haftada 2-3 kilo verebilmenin mümkün olduğu iddia ediliyor. Mönünüzde ise birinci aşamadakı proteinlere ek olarak çiğ ya da pişmiş olarak sebze tüketebiliyorsunuz. Örneğin domates, salatalık, brokoli, ıspanak, pırasa, lahana, kereviz, mantar, patlıcan, biber, havuç, her türlü yeşillik… Ancak nişasta içeren patates, pirinç, mısır, bezelye, fasulye, mercimek gibi gıdalar tamamen yasak. Sebzelerin de tıpkı etlerde olduğu gibi mutlaka yağsız pişirmeniz gerekiyor.

HAFTADA 1 GÜN PROTEİN

Aradan haftalar geçti, sonunda bütün fazlalıklarınızdan kurtuldunuz. Bu durumda diyetiniz sona erdi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü şimdi koruma aşaması başlıyor. Bu aşamanın ne kadar süreceğini ise kaybettiğiniz kilo x 4,5 formülüyle buluyorsunuz. Örneğin 15 kilo verdiyseniz 67 gün koruma diyeti yapmanız gerekiyor. Neler yiyebileceğinize gelirsek… Her gün sınırsız et, tavuk, deniz ürünleri, yağsız süt, yoğurt, peynir ve yumurta… Haftada altı gün; bir porsiyon meyve (muz, üzüm, kiraz hariç her türlü meyve), iki dilim kepekli ekmek, 40 gram normal peynir, kilo verme aşamasındaki sebzeler… Haftada iki kez birer porsiyon nişastalı gıdalar (patates, makarna vs), kuzu eti, tatlı… Bu aşamayı da geçtikten sonra artık yapmanız gereken tek şey var: Normal hayatınıza devam ederken haftada bir gün saf protein diyeti yapmak…

Dukan diyeti, hayatımıza “Fransız kadınlarının zayıf kalmalarını sağlayan diyet” olarak girdi. Çünkü aklımızda hep şu soru vardı.

Kruvasan, peynir ve şarap memleketi Fransa’da nasıl oluyor da bütün kadınlar düzgün bir fiziğe sahip olarak kalabiliyorlar.

Dukan diyeti bundan tam 10 yıl önce Fransız damak tadıyla tanıştırıldı. Ve 1,5 milyon Fransız kadın bu diyete bağlı kaldı.

Peki nedir bu Dukan diyeti?

Karbonhidrat sevenler, üzgünüz ama bu bir protein diyeti! Yağsız proteinleri, süt ürünlerini, balık ve kümes hayvan etini içeriyor.

Diyetin ilk aşaması

Diyetin ilk aşaması oldukça keskin. Sadece et, balık, yumurta ve yağsız süt ürünlerini tüketiyorsunuz. Bu aşama, ilk 10 günü içeriyor. İlk beş gün içinde 3 kilo vermeniz bekleniyor.

Bu saf protein aşamasında ağız kuruluğu ve ağız kokusu sorunu yaşayabilirsiniz. Ancak her iki durum da kilo veriyor olduğunuzun işareti. Bu durumun üstesinden gelmek için daha çok su içmenizi öneriyor Dukan. İlk dört günden sonra kabızlık sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunun üstesinden gelmek için de yulaf kepeğinize bir çorba kaşığı buğday eklemeniz gerekiyor.

Bu aşamada listedeki her şeyden özgürce yeme hakkınız var. Diyetin sloganı: “İstediğin kadar ve istediğin zaman ye!” Kulağa hoş geliyor, değil mi?

Dukan diyetinin aşamaları

1. aşama: İlk 10 gün sadece protein yiyorsunuz. (Et, balık ve yağsız süt ürünleri)

2. aşama: Sırasıyla “sebze ve protein günleri” ve sadece “protein günleri”. Sebzeli günlerde sınırsız sebze yiyebiliyorsunuz.

3. aşama: Her gün protein ve sebze günü. Fakat bir miktar meyve, iki dilim ekmek ve peynir yiyebiliyorsunuz her gün. Ayrıca haftanın 1-2 günü karbonhidratlı yiyecek tüketebiliyorsunuz (makarna ve pilav). Haftada iki kez ‘kutlama öğünü’ kapsamında istediğiniz her şeyi yiyebiliyorsunuz.

4. aşama: Bu aşamada ne seviyorsanız herhangi bir sınırlama olmadan ve kendinizi suçlu hissetmeden yiyebiliyorsunuz. Ancak kural şu: Her perşembe sadece protein günü. Daima!

Protein aşamasının kurallar listesi

1. Sığır ve dana eti, hatta tavşan eti yiyebilirsiniz ama kuz eti yasak. Tabii etin yağlı kısımlarını yememeye özen göstermelisiniz. Eti ızgarada, fırında pişirilmiş ya da haşlanmış olarak yiyebilirsiniz. Tabii sıvı yağ, tereyağı ve herhangi bir krema ya da sos eklemeden. Yağsız kızartma yolunu da seçebilirsiniz. Bunun için tavanın yüzeyini çok az sıvı yağ ile ovalayın ve eti kızartın. Kıymayı yumurta, gebre otu ve baharatlar ile karıştırıp köfte halinde de tüketebilirsiniz.

2. Tavuk ve hindi eti yiyebilirsiniz. Tabii yemeden önce derisini soymak şartıyla. Ve kanatları dışında kalan kısımlarını tüketmelisiniz.

3. Az yağlı ya da yağsız jambon tüketebilirsiniz. Şarküteri ürünleri, pişmiş ya da tütsülenmiş jambon yemeyin, çünkü bu şekilde çok yağlıdırlar.

4. Sığır eti, dana eti ve tavuk ciğeri yiyebilirsiniz.

5. Bütün balıkları; taze, dondurulmuş, tütsülenmiş, konserve, kurutulmuş halde yiyebilirsiniz. Ancak yağda ya da herhangi bir yağlı krema ile pişirilmemiş olarak.

6. Tüm kabuklu deniz hayvanlarını tüketebilirsiniz.

7. Günde iki yumurtadan daha fazlasını yiyebilirsiniz. Eğer yüksek kolesterol sorununuz varsa, hafta üç ya da dört yumurta sarısını tüketebilirsiniz. Yumurtanın beyazı yasak!

8. Yağsız süt ürünleri; yoğurt, süzme peynir, yağsız süt tüketebilisiniz. Sade yoğurt ya da hindistan cevizi, vanilya, limon ile tatlandırılmış yoğurt sınırsız! Fakat yağsız yoğurt ya da meyveli yoğurdu günde iki kere ile sınırlandırmalısınız.

9. Tatlandırıcılar, sirke, baharatlar, şifalı otlar, sarımsak, soğan, salatalık, limon suyu (sadece yiyeceklerin üzerinde, içecek olarak değil), hardal, tuz (ölçülü miktarda), ölçülü miktarda şekersiz doğal ketçap, şekersiz sakız yasak değil.

Ek Kurallar

– Günde 1,5 litre su içmelisiniz. Bu, midenizde doluluk hissetmenize yardımcı olur. Çay, kahve ve diyet içecekleri de tüketebilirsiniz.

- Günde 1,5 çorba kaşığı yulaf kepeği (örneğin, yoğurdun üstünde ya da pankekin içinde) tüketmelisiniz.

- Her gün 20 dakika hızlı bir şekilde yürümelisiniz.

- Tüm sıvı yağlardan ve tereyağından sakınmanız gerekiyor.

Sebze diyeti;

Haftanın iki günü (pazartesi ve perşembeleri)salt protein günleri, diğer günleri de sebze ile kombinlenmiş protein günleri olarak belirleyebilirsiniz!

Et ya da balıkla birlikte yiyebileceğiniz; çiğ, buharda pişmiş, haşlanmış ya da folyo ile fırında pişirilmiş sebzeler şunlar: enginar, kuşkonmaz, patlıcan, brokoli, lahana, kereviz, kabak, radika, rezene, salatalık, mantar, balkabağı, marul, turp, kuzukulağı, soya fasulyesi, ıspanak, domates.

Tüm bu sebzeleri istediğiniz kadar ve istediğiniz zaman yiyebilirsiniz. Ancak eğer hızla kilo vermek istiyorsanız bu yiyecekleri tamamen boş mideye değil, acıkmanıza az bir zaman kala tüketin ki daha az yeme ihtiyacı duyun.

DİKKAT!

Havuç ve pancar da bu listeye dahil. Ancak bunlar karbonhidrat içerdiklerinden, her öğün tüketmekten kaçının. Diyetinizde patates, pirinç, mısır, fasulye ve mercimek gibi diğer karbonhidrat içeren gıdalardan da uzak durun.

Tipik sebze ve protein günü diyeti:

Kahvaltı: Kahve (yağsız süt ve tatlandırıcı ile) ya da çay (tatlandırıcı ile),225 gram kadar yağsız peynir ya da yoğurt, bir dilim hindi eti, tavuk ya da jambon, bir adet haşlanmış yumurta.

Ara öğün: Bir küçük yoğurt ya da 115 gram kadar yağsız peynir.

Öğle: Mantar, ton balığı, kremalı kahve.

Ara öğün: Bir dilim jambon ya da somon balığı, yulaf kepeği ile yapılmış pankek (2 çorba kaşığı yulaf kepeği eklemek yeterli).

Akşam: Kabak çorbası, sığır eti kebabı, süt ve yumurtadan yapılmış muhallebi gibi bir tatlı.

DiyetListen
2012-12-28 16:26:00 658091 Paylaş
Yorumlar

Toplam 131 yorum eklendi.

 • Lale27/02/2014 12:58

  Ben dun basladim cok halsizlik ve yorgunluk var galiba tansiyonum da dusuk kendimi kotu hissediyorum bunlari nasil atlatirim kilo vermem lazim yardimci olurmusunuz lutfen.

 • zeynep15/02/2014 17:45

  Ben yarin başlayacağım 20 kilo vermek istiyorum atak devrem kaç gün olur bana yardîmci olun

 • yegane27/12/2013 17:47

  cok guzel

 • ....11/11/2013 12:05

  3.günümdeyim,2kilo 100gr verdim mutluyum ve daha vermem gereken 15kilo var sabırla hic karbonhidrat tüketmeden 4 gün daha devam edicem,

 • hatice23/10/2013 11:31

  arkadaslar bugun ucuncu gunum kilo vermemisim kacamak yapmadim anlamadim gitti neden

 • funda atabey26/06/2013 08:08

  geçen sene 78 kiloydum henüz 17 yaşında olduğum için ağır gelir diye biraz meyve de ekledim ve 6 haftada 8 kilo verdim. şimdi 18 yaşındayım ve tekrar başladım bugün de 1. günüm. ama bu sefer atak evresinde meyve yok sadece protein 5 gün :) inşallah düzenli sporla da 5günde 3-4 kilo vericem :) 70 kiloyum ideal kilom 60-65 faydasını gördüm herkese başarılar :))

 • seda25/06/2013 22:25

  bende bu pazartesi başladım geçen sene bu diyeti yapıp 2 ayda 11 kg vermiştim ama sadece iki aşama yaptım verdiğim kiloları gene aldım benden size tavsiye yapacaksanız tam yapın

 • kadrıye25/06/2013 20:26

  bende bu dıyetle hıc ac kalmadan 5 ayda 30 kılo verdım yanlız bu verılen kılolar dıkkat edılmezse cabuk gerı alınıyor ben 12 kılosunu gerı aldım tekrar baslamayı dusunuyorum herkese bu dıyetı tavsıye edıyorum

 • nergis demir17/06/2013 16:33

  15 hazıranda başladım şu 5 günü bi atlatabilsem :( gerçekten zor bi diyet arkadaşlar ama sabredicem ilk 3 gün geçti çok sevdiğim et ve yumurtadan nefret edicem aklıma gelmezdi :) ama insaın yiyesi gelmiyor sürekli aynı şeyii ama durmak yok devam :) biraz sebze eklediğimde sanrım biraz daha kolaylaşıcak :)

 • esra nazlı05/06/2013 11:28

  bizdeee bu diyete pazartesi başlicaz inş kilo verebilirizzz:)

 • melek köksalan24/05/2013 23:37

  esmer şeker küllanma şansım varmı sadece karın bölgemde sorun var atak devrini 3gün yaptım azmı oldu acaba kilom bir haftadır aynı

 • melek köksalan24/05/2013 23:32

  3gün atak devri yaptım 5 6 kilo verdi m ama sonrasında kilom hep aynı 72 veya 71

 • pelin ozen12/05/2013 18:20

  Ben tam anlayamadim diyet suresi nekadar net bi diyrt listesi gormedim nasil uyguladiniz yani kahvalti aksam bilgi lutfen tsk

 • güllüm11/05/2013 22:28

  12.05.2013 de başladım umarım yapa bilirim bu kuralara uymaya çalışcam ben 85 kilo geliyorum eşim çok kızıyor bana hedefim 58 kilo

 • 11/05/2013 13:05

  merhaba, diyetin 1.aşamasında dondurma yiyebilir miyiz?

 • duygu derin08/05/2013 11:12

  arkadaşlar ben bugün başladım kilom fazla 78 kiloyum 4 ay sonra düğünüm var atak evresindeyim kaç gün uzatmalıyım atak evresini yardım edrmisnizzzzzzzzzzz

 • fatih07/05/2013 19:06

  17 günde 10 kilo verdim harikayım tavuktan nefret ediyorum

 • Melek07/05/2013 16:24

  İlk 10 dün bitti 4 kilo verdim

 • merve07/05/2013 16:07

  arkadaşlar yulaf kepeğini nerden alıcaz

 • 04/05/2013 04:30

  ilk günüm inşallah bende 1 hafta sonra şu kadar kilo verdim diyebilirim :)

 • zema,azeri02/05/2013 12:25

  men de diete baslamaq isteyirem.85 kiloyum.

 • 30/04/2013 18:34

  pazartesi başlıyorum dukana hayırlı olsun daha önce başladım başarılıydı:)))

 • eda29/04/2013 17:11

  Bende 90kiloyom hedefim 20 kilo 1 bucuk ay sonra memlekete gidicm issallh zayiflrmmmmmm

 • Berşan28/04/2013 17:41

  Arkadaşlar light dondurma yenilebilir mi

 • betül balıkesirli27/04/2013 11:39

  Evet bugun tam 8 ay oldu ve ben tam 53 kilo vermişim.!!103 kilodan 50 kiloya düştüm mutluyum.Ek kurallarda var onları kitap yazıp size sunmak istiyorum.İnş gerçekleşecek :)

 • seher öztürk27/04/2013 11:06

  Bugün 3 gün süren atak evresinden seyir evresine geçtim,2,5 kg vermişim..çok mutluyum.

 • KEVSER ALAN27/04/2013 06:33

  ARKADAŞİLAR YULAF KEPEĞİNİ KREP LE BAZEN HELVA YAPIP YİYORUM BU DİYETİN İYİ İNCELERSENİZ YEMEK TAFİFLERİDE VAR AÇ KALMIYORSUNUZ BİRAZDA KENDİ KENDİ FİKİRLERİNİZİ YARATIN ÇOK KOLAY .TIKANIPTA ANLAMAYANLAR İÇİN AYRICA KİTAPLARI VAR DAHA BİLİNÇLİ YAPARSINIZ 2 5 AYDA 19 KİLO VERDİM

 • KEVSER ALAN27/04/2013 06:25

  BU DİYETTİ KIZIMLA BİRLİKTE YAPIYORUZ 2.5 AY OLDU BEN 110 .KIZIM.99 KİLO İDİ ŞİMDİ BEN. 91 .KIZIM 82 KİLO AZMETMEK LAZIM BOL SU BİRDE LÜTFEN PES ETMEYİN .HEDEFİM 60. KIZIM 50 .HERKESE KOLAY GELSİN.

 • Emre ERDEM26/04/2013 21:42

  HAHHAHH EWT BEYLER BAYANLAR SİZE SORUYORUM 1 YUMURTA YEMEK Mİ İSTERSİNİZ YOKSA 3 TABAK İSPANAK Mİ.. NE PROTEİNİYMİS NE ETİYMİS BUNLAR İSİ UZATİR KALORİ ALMİCAKSİN KARDESİM BUNLARİ BEN ADİ EMRE OLAN KENDİ HALİNDE BİRİ OLAN 3 AY ONCE 110 KİLO İKEN SUAN 80 KİLO OLAN BEN SOYLUYORUM SEBZE YE MEYVEDE AMA UN TUZ SEKER VE YAĞ DAN DEGİL 1 GRAM 1 MİLİGRAM BİLE ALMAMAYA CALİS..

 • 26/04/2013 12:07

  kalp pilim var ve ilac almak zorundayim acaba bu diyeti uygulasam olurmu aydinlatirsaniz memnun olurum

 • 26/04/2013 11:20

  yulaf kepegini ne ile yiyorsunuz yagsiz yogurt olurmu.

 • Ceyda25/04/2013 16:42

  9. günüm 8 kilo verdim!

 • ömer25/04/2013 11:22

  günde 3 km koşuyorum 3 litre su tüketiyorum ilk iki gün sadece iki yumurtanın beyazını yedim bugun üçüncü günüm yulaf kepeği aldım tavuk göğsü haşladım 23 nisanda 93 iken 24 nisanda 91 kilo oldum ama bugun tartılmadım hedef 83 yulaf kepeği gerçekten işe yarıyor hafif maydonuz ve bir adet yeşil soğan yedim şuan tokum

 • nihal25/04/2013 09:52

  yukarida yazildigi gibi uygulasam kilo verebilirmiyim deniyen varmi acaba aydinlatirsaniz sevinirim.

 • 25/04/2013 09:47

  bende baslamak istiyorum bana bir günde ne yemem gerektigini aciklarmisinz

 • burcu24/04/2013 21:59

  merhaba ben bu diyette yazılanlardan pek birşey anlamadım daha doğrusu neyden ne kadar ve ne zaman yiyeceğimi anlamadım benim 20 kilo fazlam var ve bunu bir an önce vermem lazım

 • songül24/04/2013 17:14

  baslayali 5gün oldu ve 3.5kg gitti herkese tavsiye ederim

 • ezgi24/04/2013 13:17

  arkadaşlar bu çok sağlıksız bir diyet

 • 24/04/2013 12:56

  ben gecen yıl yaptım kesinlikle kilo veriliyor yapmak isteyenler egzersizle birlikte yapsın 1 ayda 8 kg vermiştim verdiğim kilolarıda geri almadım

 • ayse24/04/2013 11:05

  gercekden karıısık ama etrafımda yapan ındanlar var ve gozlerımle gordugum sonuc cok sasırtıcıydı..baslamak ıstıorum ancak ıstıkar tutduramamkdan korkuyorum :(

 • handan23/04/2013 09:06

  ben diyete dun başladım fakat ilk on günde salata felan yıyemıyomuyuz yendıgı zaman etkisi olmuyomu biri bilgi verebilirmi

 • meryem ünsal22/04/2013 08:59

  4 gün bitti 2.5 kilo gitti eşim de 3 kilo verdi

 • kübra21/04/2013 12:39

  peynir ve yoğurt şart değil şart olan yağız süt ürünü , yağsız et ve et ürünleri en fazla yüzde on yağ içerebilir yediğimiz ürünler buna dikkat edin bir de metabolizmanızı hızlandıracak olan yulaf kepeği. ben onun yerine tam kepekli ekmek yiyorum günde iki dilim işe yarıyor. atak aşamasını bitirdm bugün ve 5 kilo verdim 10 günde

 • Gul nihal20/04/2013 21:47

  Ya ben yanlis yapmisim atak doneminde sebze yedim o yuzden yarin tekrar basliyorum busefer hata yok yola devam aticam bedenimden bu 10 kiloyu allah yardim etsin bana ve yapan herkese (basarilar)

 • kezban 20/04/2013 15:09

  70 kiloyum bu diyet işe yarıyor mu acil....

 • aslı20/04/2013 15:07

  ben 18 yaşındayım ; 68 kiloyum ve boyum 1.67 1 ay sonra abimin düğünü var ve ben kilo vermek istiyorum ne yapabilirim yardımcı olurmusunz hiç bir şey bilmiyorum (8-10 kilo vermek istiyorum :( )

 • ayse20/04/2013 14:38

  Ya bir sey sorucam o kadar cok zayiflayanlar; ben sabah aksam falan ne yiycegimi tam anlamadim cok karisik siz neler yediniz yazar misiniz

 • selvinaz19/04/2013 20:52

  ya arkadaşlar benim bir sorunum var ben asla peynir ve yogurt yiyemiyorum onları yemesem acaba işe yararmı bilen varsa söylesin?

 • aylin19/04/2013 20:41

  1 ayda 15 kilo werdmm

 • şeymaa19/04/2013 20:14

  benm bugün 4.günüm sadece tavk yumrta yağsz yoğrt yiyrm yağsz süt içyrm birde günde 3 lt su tüketyrm ama sadce 1 kilo falan werdm yulaf kepeğide almdm yardmcı olrmsnz lütfen

 • 19/04/2013 19:46

  Dört gün oldu başlayalı iki kilo vermişim

 • eliF GÜNEL19/04/2013 19:01

  merhaba ben elif 27 yaşındayım 82 kiloyum 1.65 boyum 65 kilo olmak istiyorum sizce ne yapmalıyım yardım edermisiniiiiiiiiz

 • melihaa19/04/2013 16:13

  4.günmdeym sadce 2 kilo werdm

 • SELVİNAZ18/04/2013 14:51

  BENDE 74KİLOYUM PAZARTESİ BAŞLİCAM GERÇEKTEN VERİLİYOMU

 • gaye18/04/2013 13:28

  Bugün başladım, hedefim 10 kilo. testte 1 ayda vereb,leceğim yazıyor. 1 ay sonra haber veririm.

 • lima18/04/2013 08:40

  arkadaşlar ben tam oraya uymasamda yapıyoum bir haftada 4 kilo verdim hem acıkmıyorumda hala devam ediyorum..

 • gülsüm17/04/2013 22:36

  19 yaşındayım 57 kiloyum yedi günde bu diyeti uygularsam kaç kilo verebilirm

 • Umran17/04/2013 15:40

  Merhaba arkadas ben diyete 16 mart 2013 de basladim ve bugun tam 8 kilo verdim gercekten insanda azim olursa her seyi yapabilir, sadece sabretmek v ve kesinlikle kacamak yapmamak lazim, yoksa butun emekleriniz bosuna gider, benim verecek daha 10 kilom var ve herkeze tavsiye ediyorum aclik hissetmeden zayifliyorsunuz ilk once kafaniza ben zayifliycam diye yerlestirin ve sonrasi gelir.

 • Gul nihal17/04/2013 09:03

  Bende basladim bu diyete 2 gun oldu suan 75 kiloyum 65 olmak istiyorum boyum 1.70 insallah amacima ulasirim bu diyet sayesinde yapan herkese basarilar diliyorum.

 • mehmet17/04/2013 07:40

  bence çok kafa karıştırıcı..neden 1. , 2. , 3 . gün diye bir liste yazılmıyoki.

 • dilek16/04/2013 22:28

  merhaba yarın tartılıp başlamayı düşünüyorum umarım işe yarar sonucu yazıcam :) ŞANS DİLEYİİİN :)

 • AYŞENUR16/04/2013 13:29

  BEN DE 15 KG VERMEK İSTİYORUMM GAZA GELDİMM.. :)

 • Kübra15/04/2013 20:37

  4 gündr bu diyeti yapıyorum.Haşlanmış yumurta,tavuk,yarım yağlı süt,yoğurt ve istediğim kadar baharat tüketiyorum.Diyete başlamadan tartılmadım ama karın bölgemdeki yağlardan kurtuldm ve rahatça içine giremediğim pantolonumu bugün giyebildim.Sanırım herşey yolunda AMA BENİM SORUM ŞU YULAF KEPEĞİ ALAMADIM VE BU YÜZDEN TAM KEPEK EKMEĞİNDEN GÜNDE 2 DİLİM YİYORUM. ACABA BİR SAKINCASI VAR MI? YOKSA YULAF KEPEĞİ ŞART MI?

 • tuba12/04/2013 15:35

  bende başlamak istiorum ama yarım bırakmaktan korkuyorum ayrıca hergün et-yoğurt :( :( midemmmm

 • tuba12/04/2013 15:35

  bende başlamak istiorum ama yarım bırakmaktan korkuyorum ayrıca hergün et-yoğurt :( :( midemmmm

 • nego12/04/2013 05:25

  Merhabalar, Bende ilk kez diyet deneyenlerdenim...68 den 60 a indinmm...iki ay içinde...diyete başlamadan önce iyice okuyup anlamak lazım...ve kurallara uymak gerekiyor...hiçbir yan etkisini görmedim.....tavsiye ediyorum denemek isteyenlere....

 • zeynep11/04/2013 21:10

  pınarcım hiç tereddüt etme süper süper süperrrr bu gün 4.günümüz yaklaşık 3 kilo verdimm hemen başlamalısın :)

 • lale11/04/2013 17:36

  bugün 3. günüm 3 kilo verdim.ya ödem olursa ne yapalım

 • a.yılmaz11/04/2013 12:06

  yarın sabah tartılıp başlamayı düşünüyorum daha önce yaptım işe yaradı eğer yemek listeleri konusunda yardımcı olursanız sevinirim

 • eylül11/04/2013 09:01

  mantar nasıl hazırlanıp tüketilicek bir bilen varmı

 • zehra11/04/2013 07:19

  merhaba bugün benim 4. günüm 2.3 kg vermiş durumdayım :))

 • toprak10/04/2013 14:33

  merhaba bende diyeti yapmak istiyorum testi yaptm 4 gün atak evresi çıktı bu evrede meyve yiyebilirmiyim? bide teste göre 7 ayda 10 kilo vercekmişim ama iki ayda 10 kilo veren arkadaşlar var. yardımcı olursanız sevinirim

 • Elif10/04/2013 09:58

  Cok denemek istiyorum ama ben ekmeksiz ve makarnasiz yapamiyorum ve isin en tuaf yönü 1 kac gün ekmek yemesem sanki vücudumda bir eksiklik var....

 • 10/04/2013 08:42

  yaptım memnun kaldım 1 ayda 15 kılo verdım

 • pınar09/04/2013 11:30

  gerçekten etkili mi yapmayı düşüünyorum ama tereddütlüyüm.

 • AS09/04/2013 08:58

  Bu arada son olarak abim şöyle bir açıklama getirdi 10 gün protein yiyerek bünyemi şaşırtıyorum o da bana yağ lazım niye yağ gelmiyor diye düşünürken senin kendi yağlarını kullanmaya başladığı için yağlardan gidiyor dedi. Vücudunu şaşırt ve sonucunu almaya başla dedi

 • AS09/04/2013 08:56

  2. 10 Günde ise haftanın 2 gününe sebze 1 gününe meyve koymuş ama haftada 1 gün muhakkak protein yedim o kısmı asla bırakmadım dedi. Şu an normal yiyor ama yine de hafta da 1 gün proteine devam ediyor. Ben abimde gördükten sonra bugün itibariyle başladım. bugün 73.1 kiloyum 10 gün sonra ne olduğunu tekrar sizinle paylaşırım.

 • AS09/04/2013 08:55

  Arkadaşlar selam bilgilendirmek için yazıyorum, abim bu diyetle 25ten fazla kilo verdi ama diyeti kendine göre uyarladı. Bu yıl Türkiyeye geldiğinde yarısı yoktu abimin ve çok şaşırdım. O ilk 10 gün sadece protein almış 1 çay kaşığı şeker ya da yağ bile sokmadım 10 güne dedi etler kendi yağlarıyla ya da haşlama usulü pişmiş etlerin doğal yağında birşey yok yeterki ek yapma dedi. Süt, yoğurt ve sıvı gıdaları istediğim kadar aldım dedi. devamı diğer yorumda

 • zehra09/04/2013 07:25

  merhaba bende diyete dün başladım 17 kilo vermek istiyorum umarım her şey istediğim gibi olur :) yemek konusunda atak evresinde önereceğiniz menüler var mı?

 • meraltekin09/04/2013 06:30

  bende dün başladım sonuçtan haberdar edeceğim

 • deli manyak08/04/2013 22:36

  ben öğrenciyim arkadaş naıl her gün et yiyim ben 3 aydır etin neye benzediğini bile unuttum yerine başka şeyler koyarak yapılmıyomu yada ne biliyim makarna diyeti gibi bişe yokmu?? :(

 • bendeniz08/04/2013 19:26

  ben bu diyetin varlığını bugün duymuş biri olarak gaza geldiğimi söyleyebilirim hayatımda şimdiye kadar hiç diyet yapmadım ama yapma vaktimin geldiğini geçtiğini bilyiorum ben bu diyete başlamak istiyorum bu hafta itibariyle öncelikle yapmam gereken nedir ben 69 kilo / 1,62 boyundayım olmam gereken kiloda 55 :S nasıl başlamalıyım bana liste önerebilirmisiniz atak evrem kaç gün olmalı ve neler yemeliyim bana yardımcı olursanız çok memnun kalırım şimdiden teşekkür ediyorum..

 • 08/04/2013 18:02

  2 aydır dukan diyeti yapıyorum 78 kılodan 68 kıloya düştüm rejime devam etmeme ragmen kılo veremiyorum 68de takıldım:) ne yapabilirim..

 • 08/04/2013 11:06

  ben 28 kilo verdim

 • berrin08/04/2013 10:00

  merhaba ben de bugün başladım,78 kiloyum,56 kilo ya düşmek istiyorum,daha önce deneyenlerden bilgi almak isterim...umarım bende mutlu sonuçları buraya yazarım...

 • Şenay 707/04/2013 20:37

  Bu diyete başlayalı 9 gün oldu ve çok memnunum.4.5 kilo verdim 68 kiloydum.şiddetle herkese tavsiye ediyorum mutlaka bol bol su için .KurallAra uymanızı tavsiye ederim:))))

 • 07/04/2013 08:19

  anladıgım kadarıyla herkes bünyesine göre zayıflıyor ama çok iyi eger gercekten böyleyse bende yarın baslamak ıstıyorum pekı kıtap olmadan olmuyor mu hangı asamalar önemli yardımcı olursanız sevınırım

 • hatice0606/04/2013 17:47

  merhaba ben 6. dünümdeyim 2,5 kilo verdim size birşey sorabilir miyim ton balığı yiyebiliyomuz

 • irem naz06/04/2013 11:37

  merhaba ablalarım ben bu sekilde yeni yorum yapan bir sayfayı ilk defa buldum ve kaçırmak istemedim .sizden yardım istiyorum birbirimize detek olalım biz istedikten sonra her şey olur bence.ben bugun başladım dukan diyetine kilom çok fazla 62 atağı 10 gün yapcam .etkili olur mu

 • hülya 4mree05/04/2013 01:40

  saygılarımla o kilo almak için neyapmam oğlımda tam dogum yaparkrn75 kiloydum şimni 40 kiloyum nearz drsiniz banayardıncı olu önerileriniz

 • Meltem03/04/2013 20:28

  Diyete 6 Mart 2013 de başladım. 85,200 kg ile yaklaşık 1. Ay oldu şuan 75 kg yim. Yani 10,200 verdim. Motivasyon amacıyla size bunu yazıyorum. Allah dukan Amca'dan razı olsun.:)

 • meltem03/04/2013 09:15

  gerçekten süper bir diyet daha önce yaptım çok faydasını gördüm gebelikti bebekti derken 7 kilo fazlam kaldı yarın tekrar başlıyorum herkes denesin çok mutlu oluyor insann :)

 • BETÜL02/04/2013 21:53

  BU GÜN BAŞLIYORUM HAYIRLISI

 • mukaddes31/03/2013 06:42

  2 gun oldu başlayalı umarım istedigim kiloya ulasirim....

 • İaynur29/03/2013 07:30

  Ben bu diyete başlayalım 5 gün oldu simdilik iyi gidiyor cok fazlada acikmiyorum su anda 2 kg verdim sonucu tekrar sizinle paylaşırım

 • ekin28/03/2013 21:42

  mrhb ben atak evresini bitirdim 3.5 kg verdim ama seyir evresine geçemedim 4 gün yapamadım tekrar atak evresinedenmi başlayacam

 • eco27/03/2013 07:32

  ben diyeeeet yapamıorummmmm :(

 • handan25/03/2013 15:04

  ya bu diyet tam anlamıyla nasıl yapcaz anlamadm bir hafta yapılması felan yardımcı olurmusunuz bıde lıste olarak neler yıcez ya

 • ege25/03/2013 08:32

  bugün başladım ayrıca spor salonuna da gidiyorum umarım istediğim kiloyu veririm

 • yasemin22/03/2013 20:46

  güzel ama biraz karmaşık geldi bana :( 5 ay önce doğum yaptım çok ihtiyacım var sütü falan etkilermiki:S

 • esmer21/03/2013 17:15

  vallahi bravo diyorum dukan diyeti gerçekten bir harika,ben bu diyeti bir komşumdan duydum kendisi yapmış ve inanılmaz sonuçlar almış ona güvenerek başladım bugün üçüncü gün ıkı kılo gitti bile ayrıca proteinle beslendiğinden hiç halsizlık olmuyor miden baylmıyor hatta ben porsiyonlarımı bile bitiremiyorum,önümüzdeki günlerde gelismeleri paylaşıcam..

 • özlem 11/03/201311/03/2013 17:52

  bende yapmak istiyorum inşallah başlarım 10 kilo vermem lazım 89 kiloyum fazlasında gözüm yok

 • 09/03/2013 09:27

  bendebugünbaşladım

 • hazal03/03/2013 19:07

  coook begendim kesiin yapcam

 • aslı03/03/2013 17:32

  bugün tam 8 gün oldu tam 4kilo verdim bu diyet muhteşem

 • 03/03/2013 16:33

  ilk devreyi 6 gün yaptım 4 kilo verdim

 • 28/02/2013 18:31

  Nasıl yapıcaz

 • defnee28/02/2013 10:42

  mrb hamilelikten sonra bu diyet tavsiye edilmiyor dikkat. protein ve sebze tatlıdan ve hamur işinden uzak duruyoruz :))) ben de doğumdan sonra tam 15 kilo verdim

 • demet25/02/2013 16:04

  bende.bugün.başladım.umarım.kilolarımdan.kurtulurum

 • ilhan karadağ25/02/2013 09:45

  bugün 8.günüm,hiç aksatmadan uydum ama henüz kilo kaybı yok :(((yine de devam...

 • 21/02/2013 16:43

  bendeyapmak istiyorum ama anlamadım kıtap olmadan olmuyor mu

 • sebile atuk 20/02/2013 19:11

  bende denemek istiyorum

 • 19/02/2013 11:20

  bende başladim 4 günüdür 2 kilo verdim nasıl test yapacabilmiyorum

 • 14/02/2013 20:42

  zor ya

 • 14/02/2013 18:47

  ben emziren bi anneyim doğum kilolarımdan henüz kurtulmuş değilim bu diyeti yaparsam bebeğimi nasıl etkiler gerçi kızım 8 aylık oldu gündüz ek gıdalar veriyorum bilgisi olan paylaşabilirmi?

 • 13/02/2013 18:25

  bende bugün başlayacağım ama tam anlayamıyorum iilk hafta ve sonraki haftalar ne yiyeceğim yardımcı olursanız sevnirim

 • 13/02/2013 18:05

  ben iki ayda 8 kilo werdim bu diyet super

 • 12/02/2013 16:53

  kilo vermek istiyorum napmalıyım?

 • 12/02/2013 16:33

  7 gün yaptım 5 kilo verdim atağı geçtikten sonra bi problem yok...

 • 10/02/2013 21:06

  güzel bir diyet bence

 • 07/02/2013 20:19

  55 kiloyum 3 gün oldu başlıyalı ama çok halsizim napmam lazımm

 • ilknur07/02/2013 13:31

  4 gündür yapıyorum tam 4 kilo verdim muhteşem bir diyet

 • 06/02/2013 15:49

  bugün ilk günüm bakalım nasıl olacak

 • kadriye05/02/2013 10:06

  4 gündür yapıyorum 3 kilo verdim

 • meltem02/02/2013 13:32

  8 ay yaptım 17kg.verdim.son 1 aydır bozdum tekrar başlasam?

 • 02/02/2013 10:04

  esma bende 3 gündür yapıyorum 3kilo verdim.

 • figen01/02/2013 10:26

  başlangıç testi nasıl yapılmalıdır?20 kilo vermek istiyorum.1.aşama kaç gün olmalıdır benim için?artık verdiğim kiloları almak istemiyorum.bana yardımcı olun?şu an 88 kiloyum?

 • ayse30/01/2013 23:12

  bu ne ya sırf protein bu diyet insülin direnci ne olacak biraz da katbnhidrat olmalı....

 • emell28/01/2013 21:11

  bende bugün başladım dukan diyete fakat test yapamdımm nasıl yapıcam yardımcı olurmusunuzz

 • serap 24/01/2013 11:12

  mantarı nasıl hazırlıcaz ayrıntı yok mu ?????????

 • rumuzuma21/01/2013 22:27

  kolestrolü olanlar yumurtanın sarısınımı yiyecekler beyazınımı

Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup