Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Düğün hazırlığında şaşırtan sonuç

Düğün hazırlığında şaşırtan sonuç

Evlilik hazırlığındaki çiftlerin yaşadığı küçük sorunlar bile ileriki zamanlarda boşanmaya neden oluyor.
Evlilik hazırlığı yapan çiftlerin bu özel dönemi sorunsuz atlatabilmesi için tavsiyelerde bulunan, Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Mihriban Dalkıran, mutlu başlayan ancak boşanma ile sonuçlanan evliliklerin çoğunun temelinde aile faktörünün rol aldığını vurgulayarak,aşırı internet kullanımı, aldatma, işsizlik, düğün öncesinde oluşan stresli ortam ve aile baskısının evlilikleri bitirme noktasına getirdiğini anlattı.

Evlilik kararı alan çiftlerin hazırlık sürecinin çok stresli geçtiğini söyleyen Dalkıran, bu süreçte çiftlerin yıprandığını ve en küçük olumsuzlukları büyüterek işi boşanmaya kadar götürebildiklerini söyledi. Baskı altında kalan çiftlerin psikolojik destek alması gerektiğini kaydeden Dalkıran, toplumun bu konuda duyarlı olması ve bu süreci en az hasarla atlatması gerektiğini ifade etti.

ÇİFTLERİ KENDİ HALİNE BIRAKIN

Düğün için borç altına giren çiftlerin, evlilik sonrası strese bağlı huzursuzluklar yaşadığını dile getiren Dalkıran, "Ailelerin yeni evlenen çiftlere karışmaması, onları kendi hallerine bırakması gerekiyor. Ayrıca Kahramanmaraş başta olmak üzere bazı bölgelerimizde karşılaşılan bir başka sorun ise evlilik hazırlıklarının çok fazla masraflı olması. Yani olmazsa olmazların çok olması. Bu nedenle gelin ve damat tarafı çiftlere çok ciddi baskı yapıyor. Mahcup olmamak için imkanları zorlayan bireyler, borç altına giriyor. Bu durum maddi huzursuzluğa neden oluyor. Çiftler kendi kararlarıyla baş başa bırakılmalı Aksi durumda evliliğin en başından ön yargılarla başlamasına sebep oluyor. Bu da boşanma da önemli bir faktör." açıklamasında bulundu. 

Cihan
2013-07-05 12:26:00 1003 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup