Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Dudak Uçuklatan Doğum Kontrol Yöntemleri

Opr. Dr. Gökçen Erdoğan

Anne olmak hepimiz tarafından kabul edildiği üzere dünyanın en güzel duygularından biri. Her kadın kadın olduğunu hissetmeye başladığı andan itibaren anne olmayı en içten duyguları ister. Tüm bu duyguları hem bir anne hem de bir kadın olarak bu duyguları yaşayan, aynı zamanda bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak hamilelik ve doğum sürecinde gördüklerime dayanarak tüm samimiyetimle söyleyebilirim. Anlattıklarımın hepsi oldukça doğal durumlar. Kadın ve erkek birbirine sever, evlenmeye karar verir, evlenir, çocuk sahibi olmak isterler ve olurlar. Aile olmak için kabaca süreç böyle başlar ve devam eder.

Ama bir de cinsel yaşamı doruklarda yaşamak istemelerine rağmen çocuk sahibi olmak istemeyenler var. Bu durum da aslında oldukça normal çünkü herkes çocuk sahibi olmama hakkına sahip. Fakat asıl şaşırtıcı olan cahilce, bilgisizce yapılan doğum kontrol yöntemleri. İşte sizin için dudak uçuklatacak cinsten birkaç tane yöntem.

Bilimsel doğum kontrol yöntemleri bellidir ve tüm dünyada kabul görür. Ancak ülkemizde kaynanasından, annesinden duyduğu yöntemleri uygulayan, üstelik cahil diyemeyeceğimiz insanlar var. Düşünün hamile kalmamak için cinsel organına birden fazla kabuklu ceviz sokan var.

Bir kulak çöpüne pamuk dolayıp, üzerine mum damlatıp cinsel organında bekleten, üstelik hemşirelik mezunu insanlar var. Doğum kontrol hapını fitil gibi kullanandan, cinsel ilişki öncesinde vajinasına ve penisine limon sıkan çok sayıda kişi var ve bu en çok tercih edilen yöntem. Bazı insanlar ilişki sonrasında vajinasının içine su tutuyor. Bu kesinlikle çok yanlış bir yöntem.
Bu yöntemler ne yazık ki hamile kalmayı engellemediği gibi kısırlığa ya da çözümü olmayan kadın rahatsızlıklarına neden oluyor. Oysa bilimsel yöntemleri kullanmak çok daha basit ve sağlıklı. Vatandaşlar büyük sıkıntılarla karşılaşmadan önce mutlaka kadın doğum uzmanlarına danışmalılar.

Cinsellik eğitimi her zaman söylediğim gibi ne yazık ki doğru düzgün yapılmıyor. Bu yüzden de anne ve baba adayları oldukça sağlıksız büyüyor ve sağlıksız yöntemlerle anne baba oluyor ya da olamıyor. Her konuda eğitimin önemli olduğunu vurgulasam da sağlık söz konusu olunca eğitim gerekli hale geliyor. Özellikle cinsel yaşam konusunda ne olursa olsun kulaktan dolma bilgileri değil de uzmana başvurarak öğrendiğiniz bilgileri kılavuz olarak almanızı şiddetle öneririm.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Op. Dr. Gökçen Erdoğan
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup