Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

"Diyetten İllallah !" diyenler !

Ruhun Gıdası Kitaplar’dan bu kez sıra dışı bir diyet ve sağlıklı beslenme kitabı...
Her gün yepyeni bir diyet moda oluyor, diyet biter bitmez insanlar yeniden kilo almaya başlıyor, birçok kişi bu moda diyetlerin esiri olup hayal kırıklığı yaşıyor. “Diyetten İllallah!” ise konuya farklı bir yaklaşım getiriyor. 

Sporcu beslenmesinden özel transplantasyon diyetisyenliğine, bu alanın farklı dallarında uzman olarak çalışmış olan diyetisyen Ayşegül Bahar, bu diyet kısırdöngüsünden kurtulabilmek için çok daha derinlikli bir bakış açısıyla konuyu ele alıyor. Metabolizma nedir ve neden kilo alırız sorularının cevaplarını veriyor, yanlış diyetlerin yarattığı felaketleri gösteriyor. Doğru bilinen yanlışları, alışveriş alışkanlıklarını, besin tüketiminde sıkça düşülen tuzakları sorguluyor. Besinlerin özelliklerini ve işlevlerini açıklıyor.

Mesele kilo vermek değil, öyle kalabilmek, sağlıklı bir hayat sürebilmek. Diyetten İllallah, okurlarını daha bilinçli bir yaşam şekline yönlendirerek onların kendi yollarını bulmalarına yardımcı oluyor. 6 adımda fit ve sağlıklı yaşam yöntemiyle ve herkesin kolayca uygulayabileceği “el ölçüsü” ile, doğru beslenme hiç de zannedildiği kadar zor ve sıkıcı değil!

Kitapta, tatsız tuzsuz diyet yemeklerinden “illallah” diyenler için bir tarifler bölümü de var. Hem de dondurmadan nohut ekmeğine, domates dolmasından yulaf sütlacına, cheesecaketen fıstıklı somona, diyetten illallah pizzasından enginar iksirine, kahvaltılar, tatlılar, şifalı sular, çaylar vs… Çoğunluğunu Ayşegül Bahar’ın kendi geliştirdiği, uygun kalorili bu yemeklerle hem tat almak hem sağlıklı ve doğru kiloda kalmak mümkün.

“Diyetten İllallah’ı okuyup içinde önerilenleri uygularsanız bir daha “diyetten illallah” diyecek hale gelmeyeceksiniz!
2013-09-20 01:49:00 726 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup